سه‌شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۶

بعلت ساخت و سازهای غیرمجاز؛

ایمنی جاده های مازندران به خطر افتاده است

ساخت و ساز غیرمجاز

ساری- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران گفت: با ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه ها، ایمنی جاده های مازندران به خطر افتاده است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران، احمد آفرین محمد زاده در نشست ساماندهی حفظ و حراست از حریم راه های استان تاکید کرد: حراست و پاکسازی حاشیه جاده ها نیازمند یک همت و عزم ملی بوده و باید تمامی دستگاه های ذیربط خود را ملزم به اجرای آن بدانند.

وی با اشاره به اینکه اگر مانع ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه ها نشویم، در بحث ایمنی با چالش جدی مواجه خواهیم شد، اضافه کرد: سازه های غیرمجاز در حریم راه های مازندران شناسایی شده اند و با همکاری نیروی انتظامی و دادگستری باید اعمال قانون شود.

مدیرکل راهداری مازندران بر لزوم اجرای قوانین و مقررات ایمنی راه ها تاکید کرد و افزود: مردم قبل از هرگونه فعالیتی در خصوص ساخت و ساز در حریم راه ها باید نسبت به اخذ مجوزهای لازم اقدام کنند.

محمدزاده با اشاره به اینکه ساخت و ساز غیر مجاز در حریم راهها، استقبال از پیامدهای ناگوار ترافیکی است و ناامنی شدید در سطح محورها را بدنبال دارد، ادامه داد: این مساله موجب محدودیت اراضی برای توسعه و تعریض محورها شده و در سطح وسیع تر عاملی در جهت رکود توسعه همه جانبه استان است.

وی یادآور شد: به استناد ماده ۱۷ قانون ایمنی راهها، ایجاد هرگونه ساختمان و دیوارکشی و تاسیسات به شعاع صد متر از انتهای حریم راهها و حریم راه آهن های کشور بدون کسب مجوز از وزارت راه ممنوع می باشد.