چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۹

نماینده ولی فقیه در استان ایلام:

نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در انقلاب اسلامی بی نظیر بود

محمدنقی لطفی

ایلام- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در پیروزی، استمرار و استحکام انقلاب اسلامی بی نظیر و بی بدیل بود.

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام محمدنقی لطفی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد جامع شهر ایلام، اظهار داشت: روحانیت از  بدو انقلاب اسلامی وکماکان، در کنار و همراه مردم بوده و توانسته اند دست استعمارگران را از ایران اسلامی کوتاه کنند.

وی با بیان اینکه به اذعان تحلیلگران و سیاستمداران دنیا، تنها انقلاب بی نظیری که توانست تمام معادلات جهانی را بر هم بزند، انقلاب اسلامی ایران بود، افزود: قطعاً اگر روحانیت و مرجعیت مبارز و بصیر در رأس این انقلاب بزرگ نبودند، سرنوشتی جز شکست و انحراف از مسیر اسلام ناب، حاصل نمی شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه روحانیت و مرجعیت با تحمل سختی ها، شکنجه ها، زندان ها و تبعیدها؛ نگذاشتند که پرچم انقلاب و آرمان ها و اهداف بلند امام خمینی(ره) زمین بماند، بیان داشت: روحانیت شیعه باهدایت و همراهی مردم، همیشه در نهضت های آزادی بخش پیشتاز مبارزات بوده اند.

حجت الاسلام محمدنقی لطفی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی؛ دست استعمارگران برای همیشه از حیاط خلوت و محل غارت و چپاولشان(ایران) کوتاه شد، خاطرنشان ساخت: مبارزان انقلاب اسلامی در زیر شکنجه های قرون وسطایی و طاقت فرسای طاغوتیان حاضر نبودند که از امام و آرمان های ایشان اندکی عقب نشینی کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مبارزانی که سخت ترین شکنجه ها را متحمل شد، مجاهد نستوه و خستگی ناپذیر؛ مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بود، یادآور شد: ایشان، شهیدان بهشتی، مطهری و باهنر و نیز مقام معظم رهبری؛ پیشکسوتان نهضت اما راحل(ره) هستند و از سال ۱۳۴۲ تمام سختی ها و شکنجه ها را به جان و دل خریدند و راه امام را به درستی ادامه دادند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با تقدیر و سپاس از مردم ایران اسلامی به خاطر احترام به روحانیت و مرجعیت و نیز تشییع باشکوه پیکر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، تصریح کرد: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در بدو انقلاب با سخنرانی ها، هدایت ها، راهنمایی ها، حمایت از مبارزین، تحمل شکنجه ها و سختی ها؛ بیش از ۱۵ سال رنج و مرارت کشید و خللی در اراده پولادین ایشان ایجاد نشد.

حجت الاسلام محمدنقی لطفی با بیان اینکه وی در برابر تمام شکنجه و تبعیدها؛ راست قامتانه ایستاد و سرافرازا نه پیروز شد، تأکید کرد: ایشان گاهی اوقات بیش از ۹ ساعت زیر شکنجه بود و در برابر خواسته شکنجه گران اعلام می کرد که اگر مرا هم بکشید، از آرمان و اهداف امام(ره) دست نخواهم کشید.

وی با اشاره به اینکه نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در پیروزی، استمرار و استحکام انقلاب اسلامی بی نظیر و بی بدیل بود، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در تصویب و تثبیت قانون اساسی و تشکیل نهادها و سازمانی انقلابی؛ نقش محوری داشت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه درخشان ترین دوران خدمت این مرد مبارز؛ ۸ سال دفاع مقدس است، اظهار داشت: بیشتر فرماندهان نظامی، اذعان و اقرار دارند که فرماندهی آیت الله هاشمی رفسنجانی در آن دوران سخت دفاع مقدس؛ بی نظیر و ستودنی بود.

حجت الاسلام محمدنقی لطفی با اشاره به اینکه تدبیر، شجاعت و شهامت ایشان در دوران دفاع مقدس مثال زدنی است، افزود: با فرماندهی مدبرانه ایشان؛ پیروزی های بزرگ و غرورآفرینی در دوران دفاع مقدس رقم خورد.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی یک فرمانده و تصمیم‌گیرنده قوی بود و در عملیات کربلای یک(آزادسازی مهران) نقش مهمی داشته است، بیان داشت: نقش ارزشمند ایشان در عرصه سازندگی بعد از جنگ بر کسی پوشیده نیست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی بعد از جنگ تحمیلی؛ انقلاب و تحول بزرگی در زمینه سازندگی کشور ایجاد کرد، یادآور شد: پیام مهم و دقیق رهبری به مناسبت ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شایسته این مرد بزرگ بود و مردم نیز در آیین تشییع پیکر ایشان، به نحو شایسته ای از خدمات ۵۹ ساله ایشان تجلیل کردند.

حجت الاسلام محمدنقی لطفی با بیان اینکه ایشان ارادت قلبی و قوی به امام راحل، انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری داشتند، خاطرنشان ساخت: اگر این ارادت قوی نبود، خناسانی بودند که می‌خواستند ایشان را از امام و رهبری جدا کنند.

 وی با اشاره به اینکه در جریان تشییع پیکر آن مرحوم، مزدورانی می‌خواستند که از فضای آکنده از وحدت و انسجام مردم، برای پیشبرد اهداف پلید خود استفاده کنند اما در میان موج عظیم و اقیانوس بزرگ مردم غرق شدند، تصریح کرد: نظام اسلامی ما مردمی‌ترین نظام در سطح جهان است و مردم در تشییع پیکر مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نشان دادند که پیوند عمیق میان ملت و روحانیت قابل انفکاک و جدایی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی در جریان فتنه ۸۸ با تدبیر و دلسوزی خود، از  وقوع یک فاجعه بزرگ جلوگیری کردند، تأکید کرد: خیلی از منافقان تلاش داشتند که ایشان را در مقابل امام و رهبری قرار دهند اما ایشان اعلام داشتند که عشق من رهبری است و این جواب دندان‌شکن ایشان؛ تمام نقشه های دشمنان و فتنه گران را نقش بر آب ساخت.

حجت الاسلام محمدنقی لطفی با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی؛ مولود انقلاب، فرزند امام و برادر مقام معظم رهبری است و در همه تصمیم گیرهای بزرگ در کشور محور بوده است، گفت: مردم ایران اسلامی به خوبی نشان دادند که قدرشناس تلاش‌های مجاهدانه ایشان در طول ۵۹ سال مبارزه و مجاهدت بوده و هستند و خواهند بود.

وی با بیان اینکه مردم پیوند عمیقی با ولایت و روحانیت دارند و جدایی ناپذیر است، اظهار داشت: تشییع پیکر مرحوم آیت اله هاشمی رفسنجانی نمادی از وحدت و انسجام و همبستگی ملی بود که توطئه‌های دشمن را در ایجاد دودستگی و شکاف در بین مردم را خنثی و نقش بر آب ساخت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه در طول تاریخ روحانیت مظلوم ترین قشر بوده اند، بیان داشت: روحانیت در طول تاریخ هیچ اندوخته ای برای خود نداشته اما متأسفانه مورد بیشترین اهانت ها و جسارت ها قرار گرفته اند.

گفتنی است، مردم ولایتمدار و قدرشناس ایلام در این مراسم معنوی؛ حضوری بسیار باشکوه و خیره کننده داشتند و ازدحام جمعیت به حدی بود که مسجد جامع این شهر ظرفیت خیل جمعیت را نداشت و بیشتر خیابان های منتهی به مسجد، مملو از جمعیت بود

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.