چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۹

فرمانده سپاه سیستان و بلوچستان :

۱۲ تن کالای آمریکایی غیرمجاز در چابهار کشف شد

کالای قاچاق

زاهدان- فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: سربازان گمنام مرکز اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان موفق شدند ۱۲ تن کالای آمریکایی غیرمجاز را در چابهار کشف و ضبط کنند.

به گزارش قدس آنلاین، سردار حسین معروفی  اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور به صراحت قید کرده‌اند که واردات هرگونه کالای مصرفی از آمریکا به داخل کشور ممنوع است و پس از آن رئیس جمهور این فصل‌الخطاب رهبری را به نهادهای ذی‌ربط منتقل کردند و در نهایت موضوع ممنوعیت واردات هرگونه کالای مصرفی از آمریکا به صورت قانون درآمد.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان افزود: با وجود ابلاغ رسمی متاسفانه عده‌ای سودجو با توجه به قوانین حاکم بر مناطق آزاد، در ابتدا کالاهای آمریکایی را در این مناطق دپو کرده و پس از آن با استفاده از رانت و قدرت، مجوزهای لازم را اخذ می‌کنند که با این کار ضربه‌ای سنگین و مهلک به اقتصاد و تولید داخلی، اقتصاد مقاومتی و در حقیقت خسارتی جبران‌ناپذیر به بدنه جامعه و مردم کشور می‌زنند.

وی بیان کرد: در این راستا و در پی تحقق فرامین فرمانده کل قوا و خواست و مطالبه جدی اجتماعی و مردمی نسبت به هوشیاری در این زمینه سپاه سلمان سیستان و بلوچستان با همکاری دادستان چابهار برخورد جدی با شبکه‌های سازمان یافته واردات کالاهای خارجی به ویژه اقلام آمریکایی را در دستور کار خود قرار داد.

معروفی افزود: پس از رصد و پایش مستمر اطلاعاتی در مرکز اطلاعات سپاه سلمان مشخص شد برخی افراد برخلاف مطالبه عمومی جامعه و تنها به قصد منافع شخصی و مالی خود اقدام به واردات میزان زیادی کالای آمریکایی به داخل استان کرده‌اند که با هوشیاری سربازان گمنام مرکز اطلاعات سپاه سلمان استان این اقلام کشف و ضبط شد.

وی تصریح کرد: اقلام کشف شده شامل 12 تن لوازم آرایشی و بهداشتی ساخت کشور آمریکا به ارزش 400 هزار یورو بوده که قبل از توزیع در بازار داخلی کشف شده که این اقدام مانع وارد آمدن خسارت به اقتصاد کشور و بدنه اجتماعی مردم شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.