چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۹

نباید دیگری را محکوم کنیم

توصیه جلالی به برانکو و کی‌روش؛ فضای موجود را مدیریت کنید!

مجید جلالی

سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت:‌ بهترین کسانی که می‌توانند فضای موجود را حل و مدیریت کنند کی‌روش و برانکو هستند.

به گزارش قدس آنلاین، مجید جلالی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل گسترش فولاد تبریز اظهار داشت: بعد از گذشت یک نیم‌فصل خوب تمام مجموعه ما به شناخت بهتر دست یافته‌اند و مدیران باشگاه فضایی مناسب را برای تیم به وجود آورده‌اند.

وی افزود: تلاش ما این است که در نیم‌فصل دوم نتایج‌مان شایسته پیکان باشد. ما اردوی خوبی در کیش برگزار کردیم و تنها تمرینات را دو روز تعطیل کردیم. ما خود را برای بازی در نیم‌فصل دوم و بازی‌های خوب مهیا کرده‌ایم و حتماً این شرایط نتیجه‌بخش خواهد بود.

سرمربی تیم فوتبال پیکان با اشاره به محرومان و مصدومان تیمش تصریح کرد: ماهان رحمانی محروم و مهدی شیری نیز مصدوم است. به غیر از این دو بازیکن سایر بازیکنان در تمرینات حضور دارند و مطمئناً آماده هستیم تا بازی خوبی را انجام دهیم.

جلالی در مورد لیست ورود و خروج تیم پیکان در تعطیلات نیم‌فصل گفت: مدافع خارجی‌مان در تعطیلات نیم‌فصل از ما جدا شد. همچنین آرش برهانی به درخواست خودش از باشگاه ما جدا شد.

وی ادامه داد: ما به جای این بازیکنان یک مدافع از تیم راه‌آهن جذب کردیم و 9 بازیکن که همگی آنها زیر 19 سال هستند از تیم‌های پایه به لیست خود اضافه کردیم. در سیاست کاری ما در نیم‌فصل دوم استفاده از این بازیکنان است و شرایط تا جایی که به ما اجازه دهد از آنها بهره خواهیم برد.

جلالی در خصوص کسب سهمیه آسیا عنوان کرد: پیش از این نیز گفته بودم که هدف ما در این فصل بقا در لیگ برتر است و پس از رسیدن به ثبات در فصل‌های آینده به اهداف بزرگ‌تری فکر می‌کنیم. اما با روندی که در نیم‌فصل اول داشتیم اگر تا هفته بیستم بتوانیم 35 امتیاز کسب کنیم شاید بتوانیم به اهداف بعدی نیز فکر کنیم.

وی در مورد اینکه با آرش برهانی به اختلاف خورده است یا خیر، گفت: ما با هم مشکلی نداریم. آرش برهانی در بازی با صبا بازیکن اصلی ما بود که در دقیقه 15 آسیب دید و یک ماه و نیم از تمرینات دور بود. علاوه بر این 10 کیلو اضافه وزن پیدا کرده بود و تلاش کرد درصد چربی‌اش را پایین بیاورد. وقتی سریع وزنت را پایین بیاوری قوای بدنی تحلیل می‌رود. شاید مجموع اینها باعث شد که آرش نتواند خودش را نشان دهد.

سرمربی تیم فوتبال پیکان ادامه داد: من و آرش با هم کنار آمده بودیم. او اراده داشت تا خودش را به تیم تحمیل کند. ما با هم صحبت کردیم و آرش گفت که نیاز دارد بازی کند و اگر پیشنهادی داشت و درخواست جدایی کرد با درخواستش موافقت کنیم. من هم با توجه به این مسائل درخواست او را پذیرفتم.

وی در پاسخ به این سؤال که «آیا برهانی درخواستی برای جدایی داده است؟»، گفت: از این مسئله خبر ندارم. یکی دو روز است که با او تماس می‌گیریم، اما پیدایش نمی‌کنیم.

جلالی در مورد وضعیت کانون مربیان فوتبال افزود: کانون مربیان حدود 14 سال پیش شکل گرفت و به ثبت رسید. در طول این سال‌ها هدف این بود که کانون مربیان از طریق اساسنامه و تشکیلات جا بیفتد و همان‌طور که می‌دانید در 23 استان انتخابات برگزار شده و کار جلو رفته است. البته می‌توانستیم کارهای بیشتری انجام بدهیم و شاید به خاطر اینکه درگیر کارم بودم، کم‌کاری کردم.

وی یادآور شد: یک سال پیش اعلام کردم که نمی‌توانم در جلسات کانون مربیان شرکت کنم و باید نیروهای دیگری بیایند. از نظر من به دلیل اینکه کانون هویت گرفته است، اهمیت دارد. در حال حاضر بیژن ذوالفقارنسب مسئولیت گرفته و حسین فرکی، منصور ابراهیم‌زاده، خانم مظفر و ... حضور دارند. مطمئناً این عزیزان کار را بهتر جلو می‌برند.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در خصوص اختلاف کارلوس کی‌روش با سرمربیان تیم‌های لیگ برتری گفت: متأسفانه نمی‌دانم چرا فضای رسانه‌ای کشور ما به هر دلیلی خبرسازی، شایعه و جنجال را دوست دارد. اگر به موضوعات با دید منطقی نگاه کنیم شاید آنقدر خبرسازی نشود. در این خصوص جامعه فوتبال و رسانه‌ها باید سعی کنند به گونه‌ای عمل کنند تا به فضای منطقی‌تری برسیم.

جلالی ادامه داد: اگر ما در این‌گونه اختلافات حق را به یک طرف ندهیم و دیگری را محکوم نکنیم شاید دو طرف به نتایج بهتری برسند. من فکر می‌کنم بهترین کسانی که می‌توانند این فضا را حل و مدیریت کنند خود این دو مربی هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کی‌روش و برانکو از مربیان بزرگ خارجی فوتبال کشورمان هستند که خدمات ارزنده‌ای برای فوتبال ما انجام دادند. امیدوارم با مدیریت درست و حل شدن منطقی این مسئله تیم ملی و پرسپولیس به نتایج بهتری نیز دست پیدا کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.