پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۸

حماس: هیچ گونه میانجیگری درباره نظامیان اسیر صهیونیست صورت نگرفته است

نظامیان اسیر رژیم صهیونیستی

جنبش مقاومت اسلامی "حماس" تحقق هر گونه میانجیگری میان این جنبش و رژیم صهیونیستی در پرونده نظامیان صهیونیست اسیر گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی این جنبش در غزه را تکذیب کرد.

به گزارش "قدس آنلاین"، صلاح بردویل از رهبران حماس در گفتگو با خبرگزاری فلسطینی "صفا" تصریح کرد که هیچ گونه میانجیگری در پرونده نظامیان اسیر صورت نگرفته است و اخباری هم که درباره مداخله دولت قطر در این زمینه منتشر شده است، صحت ندارد.

این در حالی است که روزنامه صهیونیستی یدیعوت أحرونوت مدعی شده بود که قطر سعی در میانجیگری میان حماس و رژیم صهیونیستی در پرونده نظامیان صهیونیست اسیر گردان های قسام در نوار غزه را دارد.

این روزنامه خاطر نشان کرد که قطر در پرونده مبادله اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی میانجیگری می کند و قصد دارد زمینه آزادی "هدار گولدن" و "آرون شائول" نظامیان صهیونیست اسیر قسام در غزه را ـ که تل آویو مدعی است آنها در جریان جنگ ۵۱ روزه تابستان سال ۲۰۱۴ در غزه کشته شده اند ـ فراهم آورد.

یدیعوت همچنین مدعی موافقت رژیم صهیونیستی با شرط حماس برای مذاکره بر سر مبادله اسرا شده بود که به ادعای این روزنامه، آزادی ۶۰ نفر از اسرای فلسطینی است که در جریان مبادله وفاداری به آزادگان یا همان مبادله شالیت از زندان های صهیونیستی آزاد شده بودند، اما رژیم صهیونیستی آنها را دوباره بازداشت کرده است. البته به گفته این روزنامه، تل آویو خواستار تبعید این اسرا به غزه یا قطر پس از آزادی شان شده است.

روزنامه یدیعوت در ادامه این خبر خود، محمد عمادی فرستاده قطر به غزه به منظور نظارت بر طرح های عمرانی این کشور در این منطقه را مسئول اصلی میانجیگری در پرونده اسرا معرفی کرده است.

منبع: مرکز اطلاع رسانی فلسطین