پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴

ساخت ۲۵۰۰ واحد مسکونی برای صهیونیست‌ها در محل زندگی خانواده مجری عملیات قدس

شهرک سازی

رژیم صهیونیستی قصد دارد پس از تخریب خانه‌های فلسطینیان در محل زندگی خانواده مجری عملیات استشهادی در قدس، ۲۵۰۰ واحد مسکونی جدید برای صهیونیست‌ها احداث کند.

به گزارش "قدس آنلاین"، شهرداری قدس اشغالی درصدد ساخت ۲۵۰۰ واحد مسکونی جدید برای شهرک نشینان صهیونیست در محل زندگی خانواده شهید فادی قنبر مجری عملیات شهادت طلبانه اخیر در قدس است که به هلاکت ۴ نظامی اسرائیلی و زخمی شدن نزدیک به ۲۰ نفر دیگر انجامید.

طرح ساخت واحدهای مسکونی جدید در محله جبل المکبر به زودی به تصویب خواهد رسید.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، کارکنان شهرداری قدس اشغالی با همراهی پلیس و نظامیان ارتش اخطاریه‌هایی را به تعدادی از خانواده‌های فلسطینی در محله جبل المکبر برای تخریب خانه‌هایشان تحویل داده و مدعی شده‌اند که آن‌ها برای ساخت خانه‌های خود مجوز دریافت نکرده‌اند.

ژیم صهیونیستی قصد دارد پس از تخریب خانه‌های فلسطینیان در این منطقه، ۲۵۰۰ واحد مسکونی جدید برای یهودیان احداث کند.

در صورت تصویب این طرح، ۱۶۰۰ خانه متعلق به فلسطینیان در محله جبل المکبر در معرض تخریب قرار خواهد داشت.

در همین راستا، سلمان مطر رئیس کمیته دفاع از اراضی جبل المکبر اظهار داشت که این خانه ها قبل از سال ۱۹۶۷ احداث شده اند و این اقدام شهرداری قدس اشغالی مجازات دسته جمعی فلسطینیان و  کاملا باطل است.

این در حالی است که شهید فادی قنبر جوان فلسطینی ساکن محله جبل المکبر در قدس اوایل هفته جاری با کامیون خود گروهی از نظامیان اسرائیلی را در بوستانی در قدس اشغالی زیرگرفت که در نهایت ۴ نفر از آن‌ها را به هلاکت رساند و نزدیک به ۲۰ نفر دیگر را نیز زخمی کرد که حال برخی از آن‌ها وخیم است.

در پی این عملیات شهادت طلبانه، کابینه امنیتی دولت رژیم صهیونیستی تشکیل جلسه داده و تصمیمات و مجازات‌هایی را برای خانواده این شهید فلسطینی اتخاذ کرد از جمله اینکه تصمیم به تخریب خانه آن‌ها در محله جبل المکبر گرفت و نزدیک به ۱۴ نفر از بستگان و نزدیکان وی از جمله پدر و برادرانش را بازداشت کرد و تمامی حقوق اعضای این خانواده از جمله حق بیمه و اقامت در قدس را لغو کرد.

دشمن صهیونیستی صرفا به این مجازات‌ها اکتفا نکرده و از محاصره کامل محله جبل المکبر خبر داده و اعلام کرد هر کس به خاطر این عملیات اظهار خوشحالی کند و یا در سایت‌ها و شبکه‌های اینترنتی واکنشی به آن نشان دهد، بازداشت خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم