پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۴

وزیر کشور در استان مرکزی:

دولت برای فعالسازی واحد های راکد تلاش می کند

وزیر کشور.jpg

اراک-وزیر کشور روز پنجشنبه در جریان سفر به استان مرکزی و در بازدید از شرکت آلومرول اراک بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک واحد تولیدی هم در کشور تعطیلی نشده و تلاش برای حل مشکلات واحدهای تولیدی با جدیت ادامه دارد.

به گزارش قدس آنلاین، عبدالرضا رحمانی فضلی صبح پنجشنبه ضمن بازدید از بخش های مختلف و گفت و گو با مسوولان این واحد صنعتی اظهار کرد: در سفرهای امسال کاروان تدبیر و امید به استان های مختلف کشور، بیشتر واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل به حالت فعال درآمده است.

وی عنوان کرد: با فعال سازی بخش مسکن، شرکت آلومرول اراک فعال تر می شود و می توان ارزش افزوده و درآمدهای اقتصادی بیشتری برای این استان و کشور کسب کرد.

مدیرعامل شرکت آلومرول اراک نیز در این نشست گفت:این شرکت طرحی را در خیرآباد اراک در دست اجرا دارد که فاز اول آن بدون استفاده از هیچ گونه تسهیلات و از طریق سرمایه گذاری خود شرکت، ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

محسن محمدی افزود: پیش بینی شده فاز اول این طرح اردیبهشت ماه سال ۹۶ به بهره برداری رسد و با افتتاح این طرح کمک بزرگی به جلوگیری از خام فروشی و افزایش ارزش افزوده برای واحدهای تولید کننده آلومینیوم ایجاد می شود.

وی بیان کرد: بهره برداری کامل از این طرح نیازمند اعتباری معادل ۱۵۰ میلیون یورو است که تامین آن حمایت های دولتی را طلب می کند و با راه اندازی این شرکت ۲ هزار اشتغال جدید فراهم می شود.

گفتنی است: شرکت صنایع آلوم رول نوین و صنایع آلومینیوم پردیس متشکل از هشت واحد تولیدی و یک شرکت بازرگانی فعال است و درحال حاضر بزرگترین تولیدکننده انواع مقاطع آلومینیومی با کاربرد ساختمانی و صنعتی همراه با خدمات رنگ پودری و آنودایزینگ و نیز انواع شمش و بیلت آلیاژی آلومینیوم در کشور است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.