پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸

مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران:

کودکان ونوجوانان را در برنامه های دهه فجر سهیم کنیم

دهه فجر

ساری- مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران گفت: کودکان ونوجوانان را در برنامه های دهه فجر سهمیم کنیم.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران، قاسم عزیززاده گرجی در اولین جلسه کمیته کودک و نوجوان ستاد گرامیداشت دهه فجر ضمن تاکید بر ضرورت آشنایی نسل امروز جامعه با انقلاب اسلامی و آرمان های امام و شهدا، نقش این کمیته را موثر خواند.

وی با اشاره به فاصله بین نسل های اول انقلاب و نسل امروز جامعه اظهار داشت: آنچه که برای این کمیته ضرورت بوده این است که چقدر نسل امروز با آرمان های انقلاب اسلامی آشنا هستند؟

رییس کمیته کودک ونوجوان ستاد گرامیداشت دهه فجر مازندران اضافه کرد: شاید نتوان در طول دهه فجر همه اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی را به قشر کودک ونوجوان انتقال داد اما می توان با جریان سازی، فضا سازی و برنامه ریزی به تبیین بخش مهمی از دستاوردهای انقلاب که مرهون امام راحل، شهدا و مردم شریف ایران بوده، اقدام کنیم.

عزیززاده گرجی با اشاره به  شکل گیری ۲۵ کمیته  دراستان بیان کرد: کمیته کودک ونوجوان یکی از کمیته های ستاد دهه فجر است که بیشتر اعضای این ستاد متولی فعالیت در حوزه کودک ونوجوان هستند.

بر این اساس لازم است تا هر یک از دستگاه ها با برنامه ریزی و جدیت در جهت برنامه ریزی و سازماندهی برنامه های دهه فجر در دستگاه خود موثر عمل کرده و در عین حال ضمن نظارت و ارزیابی کمیته های زیر مجموعه در ادارات شهرستان از فعالیت های آنان پشتیبانی کنند.

وی ادامه داد: در عین حال با هماهنگی اداره کل امور روستایی نیز می توان از ظرفیت دهیاری های استان مازندران می توان در خصوص همکاری کودکان و نوجوان روستاها برای برنامه های دهه فجر استفاده کرد.