پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸

هم‌زمان با آغاز سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر؛

سینما بهمن تهران افتتاح می‌شود

سینما

سینما بهمن تهران از سینماهای حوزه هنری هم‌زمان با نخستین روز سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر افتتاح می‌شود و میزبان مخاطبان جشنواره خواهد بود.

به گزارش «قدس آنلاین»، سینما بهمن تهران از  سینماهای حوزه هنری هم‌زمان با نخستین روز سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر افتتاح می‌شود و میزبان مخاطبان جشنواره خواهد بود. این سینما که یکی از قدیمی ترین سینماهای شهر تهران و سینمایی نوستالژیک برای مشتاقان این هنر است در راستای طرح کلان «بازسازی، نوسازی و توسعه سالن های سینمایی» سازمان سینمایی حوزه هنری از اول آذرماه سال جاری برنامه بازسازی آن به همت موسسه بهمن سبز آغاز شده و با آغاز دهه مبارکه فجر بازگشایی می‌شود.  
  
بر پایه این خبر، بازسازی سینما بهمن شامل: دکوراتیو، سالن انتظار، سالن‌ نمایش، کف پوش‌ها، صندلی‌ها و ارتقای سیستم های صوتی و تصویری و ... بوده است.  
  
برپایه گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، حوزه هنری در یکی دو سال اخیر با قدرت و برنامه‌ریزی، با وجود مشکلات و محدودیت منابع مالی، روند جدیی را در زمینه بازسازی، تجهیز و ساخت سالن‌های جدید آغاز کرده که به مرور شاهد بهره‌برداری آن هستیم.  
  
بازسازی سینما آفریقا در شهر مقدس مشهد، بازسازی و تبدیل سینما قدس تبریز از سینمایی یک سالنه به سینمایی دو سالنه، بازسازی کامل سینما «فلسطین» شهر همدان به صورت دو سالنه، بازسازی و بهره برداری سینما «فلسطین» شهر اصفهان، آغاز ساخت اولین پردیس سینمایی اصفهان به نام «چهار باغ» با چهار سالن، بازسازی سینما «آزادی» شهر ارومیه، بازسازی سینما «آزادی» شهر آبادان که پس از دوازده سال، مهرماه امسال بازگشایی شد. همچنین، برنامه ریزی برای بازسازی کامل سینما کیهان و سینما ایران، به روزرسانی و نوسازی سینماهای «پیام» و «شاهد» در شهر تهران، بازسازی سینما بهمن تهران که در سال ۱۳۴۴ ساخته شد و از مهم‌ترین و پرمخاطب‌ترین سینماهای تهران و مجموعه سینماهای حوزه هنری است، از جمله سینماهایی بوده که در یک سال و نیم اخیر مورد بازسازی و بهره برداری قرار گرفته اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان