شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

۳۰۰ پروژه فرهنگی نیمه کاره است/سیاست شفاف ارشاد درباره رسانه ها

 سیدرضا صالحی‌امیری

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۳۰۰ پروژه نیمه تمام و ۶۵۰ پروژه فرهنگی فعال در کشور وجود دارد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، سیدرضا صالحی امیری اظهار داشت: در مجموع حدود ۶۷۰ پروژه فعال و قریب ۳۰۰ پروژه نیمه تمام داریم که باید به مروز تجهیز شود و در سال جاری تاکنون ۲۲۰ میلیارد تومان بودجه تملک سرمایه ای و عمرانی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه ۶۵ درصد بودجه تملک سرمایه ای جذب شده است گفت: بخش زیادی از پروژه ها را در کشور فعال کرده ایم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تالار مرکزی ساری یکی از مجتمع ها و تالارهای استاندارد در سطح ملی با سالن ها و ظرفیت های متعدد بیش از ۸۰ درصد پیشرفت کار دارد گفت: مقرر شد تا پایان دولت تدبیر تالار مرکز افتتاح شود.

وی در پاسخ به فرسودگی و احتمال ریزش ساختمان تئاتر شهر و تالار وحدت گفت: هیچ گونه گزارش کارشناسی از دفتر عمرانی طرح های وزارتخانه در خصوص مشکل تالار وحدت و پارک شهر واصل نشد ولی در عین حال ابلاغ کردم با تشکیل کمیته ای بررسی میزان استحکام مجتمع های وزارت ارشاد در کشور انجام دهند و نسبت به مسحتکم سازی آن اقدام کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بنای ارشاد در حوزه فعالیت های فرهنگی عدم مناقشه با اصحاب فرهنگ و هنر به عنوان یک سیاست مطرح است اظهار داشت: طرح مسئله کنسرت و بزرگنمایی آن در کشور بحث حاشیه ای است زیرا در وزارت ارشاد دهها ماموریت داریم و در سراسر کشور ۱۰ هزار اجرای صحنه ای موسیقی برگزار شد.

صالحی امیری با عنوان اینکه در سراسر کشور جشنواره فیلم فجر همزمان در ۳۱ استان برگزار شد و ما مشکلی برای هماهنگی نداریم به سیاست وزارت ارشاد در حوزه مطبوعات اشاره کرد و گفت: سیاست وزارت ارشاد در حوزه مطبوعات شفاف سازی، قانونمندی و انتشار آزاد مطالب است و در سایت مطبوعاتی میزان یارانه و شمار نشریاتی که یارانه می گیرند مشخص و شفاف است.

وی تصریح کرد: در فضای فعلی طرح رتبه بندی رسانه ها اجرا شده است و عدالت توزیعی و دسترسی به منابع یارانه ای وجود دارد و در بهترین شرایط هستیم.

صالحی امیری درباره مجتمع های موجود نیمه کاره گفت: سیاست این است که حداقل در یک پروسه سه ساله تمام مجتمع های نیمه تمام را به پایان برسانیم و برخی از شهرها در کشور به لحاظ جایگاه و جمعیت نیاز به توجه ویژه دارد و رامسر و چالوس این مشکل حل می شود.

وی افزود: در رامسر مشکل حریم میراث فرهنگی را داریم و پروژه نیمه تمام است در غیر این صورت اگر ضوابط اجازه نمی دهد باید مکان را تغییر دهیم و شان مردم چالوس نیز این است که یک مجتمع داشته باشم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تغییر مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: در سیاست کلی وزارت ارشاد حداقل تغییر مطرح است مگر در شرایطی که ناچار به تغییر باشیم مثل بازنشستگی.

وی درباره برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب در خارج از شهرهای مراکز استان ها گفت: قرار شد در سال ۹۶ خارج از مراکز استان و در شهرهای بزرگ نمایشگاه بین المللی برگزار شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.