دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۵

دیدار وزرای خارجه ایران و لوکزامبورگ

ظریف

اسلبورن (Asselborn) وزیر امور خارجه لوکزامبورگ پیش از ظهر امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از خبرآنلاین، در این دیدار وزیر امورخارجه کشورمان بر عزم جمهوری اسلامی ایران در راستای همکاری و توسعه روابط با کشورهای عضو اتحادیه اروپا تاکید و با اشاره به توافق برجام افزود: پس از برجام چشم اندازهای مورد انتظار برای توسعه روابط بین ایران و کشورهای اروپایی بوجود آمده است. رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان زمینه لازم برای توسعه روابط بین دوکشور از جمله سرمایه گذاری را مناسب توصیف و آمادگی کشورمان را برای همکاری های بانکی با لوکزامبورگ اعلام داشت.

وزیر امور خارجه لوکزامبورگ نیز با اظهار مسرت از سفر به تهران اظهار داشت: در این سفر قرار است یادداشت تفاهم همکاری های مشترک در امر سرمایه گذاری بین دو کشور به امضاء برسد. وی ابراز علاقه کرد موافقتنامه همکاری اجتناب از اخذ مالیات مضاعف نیز بین دو کشور به امضاء برسد و در صورت وجود زمینه های لازم، مذاکرات بین دو کشور در زمینه همکاریهای حمل و نقل هوایی نیز آغاز گردد.

همکاری در سایر بخشهای اقتصادی، تکنولوژی اطلاعات، داده پردازی و همکاریهای بانکی از جمله زمینه های دیگر همکاری مشترک بود که وزیر امور خارجه لوکزامبورگ علاقمندی کشورش را برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران اعلام داشت. وی خواستار تداوم همکاریها با کشورمان شد.[دیدار وزرای خارجه ایران و لوکزامبورگ]
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.