چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۲

آمار عجیب تست‌های دوپینگ از تنیسورها

رافائل نادال

فدراسیون جهانی تنیس اعلام کرد سال گذشته در برنامه ضد دوپینگ در این ورزش چهار هزار و ۸۹۹ تست گرفته شده است که این تعداد، ۴۶۶ عدد بیشتر از سال ۲۰۱۵ بوده است.

به‌ گزارش قدس آنلاین و به نقل از Inside the games، در سال ۲۰۱۶ و از چهار هزار و ۸۹۹ تست گرفته شده از ورزشکاران، دو هزار و ۶۸۴ تست از مردان و دو هزار و ۲۱۵ تست از زنان گرفته شده است. این آمارها نشان می‌دهند فدراسیون جهانی بیش از پیش به مبارزه جدی با دوپینگ پرداخته است.

سال گذشته ماریا شاراپووا، تنیس‌باز پرآوازه روس به دلیل مصرف ملدونیوم محرم شد. او پانزده ماه محرومیت را گذراند و از ماه آوریل نیز به میادین بازمی‌گردد. بسیاری از تنیس‌بازان حرفه‌ای در سال‌های اخیر به نحوه تست گیری برای مسابقات اعتراض کردند. در این میان می‌توان به اندی ماری، تنیس باز شماره یک جهان اشاره کرد. اندی ماری، نواک جوکوویچ و استفن واورینکا در فصل گذشته بیش از هفت تست دادند.

به نقل از ایسنا، رافائل نادال نیز در فصل قبل یک تا سه بار در زمان مسابقات و بیش از هفت بار خارج از مسابقات تست داده بود. نام نادال که ۱۴ بار قهرمان گرند اسلم شده است، در بین اسامی ورزشکارانی بود که از معافیت پزشکی استفاده کردند. پرونده نادال توسط هکرهای روس منتشر شده است.

در ماه‌های اخیر نگرانی درباره تبانی در ورزش تنیس نیز افزایش یافته است. هفته‌ گذشته قهرمان نوجوانان تنیس اوپن استرالیا به دلیل تبانی محرم شده پیش از این نیز نمونه‌های تبانی و شرط بندی در تنیس وجود داشته است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.