یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۶

رایزنی‎های فشرده ظریف در مونیخ آلمان

ظريف

وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ روزهای پرکاری را در ارتباط با رایزنی با مقامات کشورهای مختلف جهان سپری کرده است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از العالم، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان طی دو روز گذشته در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با وزرای خارجه روسیه، فرانسه، انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، نروژ، خانم موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی، آقای آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، آقای گوترس دبیرکل سازمان ملل متحد و نیز رئیس جمهور اسلونی و رئیس کمیسیون سیاست خارجی آلمان دیدار و گفتگو کرد.

حمایت مقامات کشورها از برجام

در این دیدارها موضوعات مختلف بین المللی، منطقه ای و دوجانبه مورد بحث و رایزنی قرار گرفت. آخرین وضعیت برجام و اجرای آن مهم ترین موضوع مورد بحث در تمامی این دیدارها بود. همه طرف ها در این ملاقات ها بر اهمیت برجام برای جامعه بین الملل به عنوان موفق ترین تجربه معاصر در حل و فصل مسالمت آمیز یکی از پیچیده ترین بحران های بین المللی تاکید کرده و حمایت کامل خود را از استمرار و ادامه آن اعلام کردند.

ابعاد بین المللی برجام، غیرقابل مذاکره مجدد بودن آن، پاییندی کامل ایران به تعهدات خود که در تمامی گزارشات آژانس مورد تایید واقع شده است، اثرات برجام در ثبات جهانی و منطقه ای، لزوم تعهد کامل همه طرف ها به عدم نقض آن و بالاخره علاقه همه طرف ها برای گسترش روابط دوجانبه با استفاده از فرصت های برجام از دیگر مواردی بود که مورد تاکید همه طرف ها قرار داشت.

ایران هراسی و درخواست ظریف از اتحادیه اروپا
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدارها به صراحت اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران به همه تعهدات بین المللی خود از جمله برجام پایبند است و شرایط حاضر را به دقت رصد می کند. ظریف در این دیدارها از اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی خواست با بدخواهانی که با گسترش ایران هراسی سعی می کنند به وحشت آفرینی کاذب در سطح منطقه ای و جهانی و ایجاد فضای تردید و ابهام دامن بزنند، مقابله کنند.

محمد جواد ظریف ظرف دو روز گذشته همچنین با رئیس جمهور افغانستان، نخست وزیر عراق، وزیر خارجه ترکیه، و وزرای دفاع لبنان، پاکستان و سنگاپور دیدار کرد. موضوعات موجود در روابط دوجانبه و بررسی اوضاع در منطقه، به خصوص در سوریه و یمن از جمله مهم ترین محورهای این دیدارها بود. گسترش همکاری های دوجانبه به منظور حفظ و گسترش صلح و آرامش در منطقه و مقابله با گروه های تروریستی مورد اتفاق نظر همه طرف ها در این ملاقات ها بود
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.