دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۷

سکوت آجورلو شکست/ عذرخواهی مدیرعامل تراکتورسازی و تأکید بر ادامه همکاری با قلعه‌نویی

آجرلو

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز تأکید کرد، در صورت ادامه همکاری با این باشگاه همچنان از امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی سرخپوشان تبریزی استفاده خواهد کرد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از تسنیم، مصطفی آجورلو ضمن اشاره به نبود ساختار حرفه‌ای در فوتبال ایران گفت: زمانی که آقای عزیز محمدی برای تأسیس لیگ حرفه‌ای فوتبال اقدام کردند از ایشان خواستم در این مسئله کمی تعلل شود، چراکه ما زیرساخت‌های لازم برای شروع لیگ حرفه‌ای را نداشتیم. فوتبال ما نام حرفه‌ای به خود گرفت و قراردادهای سنگینی با بازیکنان بسته شد، اما تیم‌های ما زمین‌های مناسب و امکانات لازم را در اختیار نداشتند.

همگی باید کمک کنیم تا مشکل تراکتورسازی حل شود
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در مورد حکم فیفا و محرومیت این باشگاه از نقل‌وانتقالات نیز گفت: تمام پرونده‌های موجود مربوط به سال‌های گذشته است، اما این نوعی بداخلاقی به حساب می‌آید که مدیران گذشته، فدراسیون فوتبال و ... را مقصر بدانیم. متأسفانه این مشکلات برای تمام فوتبال ما وجود دارد. در تماسی که با وزیر ورزش و جوانان داشتم این مسئله را نیز بیان کردم که ممکن است مشکل محرومیت امروز برای تراکتورسازی رخ‌داده باشد، اما قطعاً موارد مشابهی برای دیگر تیم‌ها در راه است و همگی باید کمک کنیم تا مشکل تراکتورسازی حل شود.

به تاج گفتم قبلاً رقیب بودیم اما الان وظیفه ما حمایت از شماست
آجورلو در ادامه افزود: در تماسی که با رئیس فدراسیون فوتبال داشتم به مهدی تاج هم گفتم که ما قبلاً در انتخابات فدراسیون باهم رقابت داشتیم، اما حالا شما رئیس فدراسیون هستید و وظیفه ما حمایت از شماست. فدراسیون فوتبال نیز باید به تراکتورسازی کمک کند تا این شرایط بحرانی را پشت سر بگذاریم.

چون برای 3 بازیکن ما کارت بازی صادر شده نباید 8 امتیاز از تراکتورسازی کم شود
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در رابطه با مقصران اصلی محرومیت این باشگاه تصریح کرد: در این اتفاق ناگوار از فدراسیون فوتبال تا کارکنان باشگاه تراکتورسازی همه مقصر هستند. با توجه به اینکه سازمان لیگ برای سه بازیکن جدید ما کارت بازی صادر کرده نباید هشت امتیاز از تراکتورسازی کم شود که با تعامل فدراسیون فوتبال نیز همراه بود. به آقای داورزنی هم گفتم باید عدالت را در برخورد با مشکلات باشگاه‌ها رعایت کرد و اگر جلسه‌ای برای حل مشکلات استقلال و پرسپولیس برگزار می‌شود باید پیگیری‌های لازم برای رفع مشکل تراکتورسازی نیز انجام شود.

شجاعانه از هواداران تراکتورسازی عذرخواهی می‌کنم
وی در رابطه با زمان دریافت حکم فیفا توسط تراکتورسازی نیز گفت: من شجاعانه از هواداران تراکتورسازی عذرخواهی می‌کنم. متأسفانه در تراکتورسازی یک سهل‌انگاری صورت گرفته و من به‌عنوان مدیرعامل این باشگاه مسئولیت این اشتباه را بر عهده می‌گیرم. البته ما در این مدت کارهای زیادی انجام داده‌ایم به‌صورتی که با اقدامات کمیته حقوقی باشگاه، خطر کسر 18 امتیاز از تراکتورسازی را رد کردیم.

تلاش می‌کنیم در بهترین شرایط تراکتورسازی را به بخش خصوصی واگذار کنیم
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی راجع به خصوصی‌سازی این باشگاه نیز گفت: در حال حاضر یک مشتری خصوصی و چند مشتری نیمه‌خصوصی برای خرید سهام تراکتورسازی اعلام آمادگی کرده‌اند و تلاش می‌کنیم در بهترین شرایط تراکتورسازی را به بخش خصوصی واگذار کنیم. در حال حاضر ما با آرامش به دنبال قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی هستیم و امیدواریم بتوانیم به این هدف برسیم.

مجموع هزینه‌های تیم ما در فصل جاری حدود 25 میلیارد تومان است
آجورلو در رابطه با بدهی‌های باشگاه تراکتورسازی تصریح کرد: مجموع هزینه‌های تیم ما در فصل جاری حدود 25 میلیارد تومان است که ما بدون دریافت مبلغی از منابع سال‌های گذشته، 15 میلیارد از هزینه‌های خود را درآمدزایی کرده‌ایم. از فصل گذشته نیز 16 میلیارد بدهی داشته‌ایم. در حال حاضر به کمک هواداران تراکتورسازی نیازمندیم تا بتوانیم این شرایط سخت را پشت سر بگذاریم.

من در تبریز تنها هستم
وی ادامه داد: همان‌طور که امیر قلعه‌نویی گفت، من واقعاً در تبریز تنها هستم و فقط شهردار تبریز کمک حال من بوده است. روزی یک نفر به من گفت 20 میلیارد تومان به شما کمک می‌کنم و من از او دو میلیارد خواستم، اما همین مبلغ هم پس از چندین ماه هنوز پرداخت نشده است. انصاری به استقلال و هدایتی به پرسپولیس کمک می‌کنند ولی در تبریز واقعاً اقای شهردار شهر به ما کمک می‌کند. مهم است که یک نفر حرفت را بشنود.

تراکتورسازی را مانند خرابه‌ای تحویل گرفتم
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی خاطر نشان کرد: من تیم تراکتورسازی را مانند خرابه‌ای تحویل گرفتم. در سال‌های گذشته، هزینه تیم بیشتر از درآمدهای حاصل بوده و این مسئله کار را برای ما سخت کرده است.

10 میلیارد تومان به بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی بدهکاریم
وی همچنین تصریح کرد: بدهی بازیکنان و کادر فنی داخلی در سنوات گذشته چهار میلیارد تومان است. من در اولین جلسه به آقایان نجفی و غفاری گفتم باید پول خارجی‌ها را زود بدهیم و اخلاق اسلامی را رعایت کنیم. نزدیک شش میلیارد تومان به خارجی‌ها بدهکاریم که دو میلیارد تومان درباره بدهی خارجی‌ها پرداخت کردیم که به لوپز، ژائو ویلا و تونی اولیویرا پرداخت کردیم. بدهی ژائو ویلا نزدیک دو میلیارد تومان بود که به هشت قسط تقسیم شد که بیش از نیمی از آن را پرداخت کردیم.

با سرمربی دیگری غیر از قلعه‌نویی کار نخواهم کرد
مصطفی آجورلو با تشکر از سرمربی تیمش گفت: قلعه‌نویی در شرایط سخت همراه من بوده و در هفت هشت ماه اخیر همکاری خوبی با هم داشته‌ایم. اگر قسمت باشد با سرمربی دیگری غیر از امیر قلعه‌نویی کار نخواهم کرد. تراکتورسازی در حال حاضر یکی از بهترین مربیان تاریخش را در اختیار دارد و این مربی به کمک بازیکنانش جام قهرمانی را به تبریز خواهند آورد. ما دو روز قبل از دیدار با پرسپولیس برای نهایی کردن قرارداد شهباززاده اقدام کردیم، اما همان زمان متوجه شدیم که از نقل‌وانتقالات محروم هستیم.

هواداران تراکتورسازی مانند پرسپولیسی‌ها از ما حمایت کنند
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی در رابطه با حمایت هواداران تراکتورسازی نیز گفت: پرسپولیس در مقابل استقلال تهران شکست خورد و اگر هواداران این تیم از پرسپولیس حمایت نمی‌کردند برد مقابل سپاهان نیز به‌دست نمی‌آمد. ما هم از هواداران تراکتورسازی انتظار داریم این‌گونه از تیم‌شان حمایت کنند.

از فیفا می‌خواهیم محرومیت ما را هم مانند رئال مادرید لغو کند
آجورلو که در برنامه زنده تلویزیونی شبکه سهند حاضر شده بود، در مورد احتمال تعلیق محرومیت تراکتورسازی نیز اظهار داشت: همان‌طور که آقایان سلطانی‌فر، داورزنی و تاج به دنبال حل مشکل تراکتورسازی هستند اگر بتوانیم چند پرونده دیگر را مانند پرونده تونی اولیویرا، ژائو ویلا و فلاویو لوپز حل کنیم درخواست بررسی مجدد را ارائه کرده و از فیفا می‌خواهیم همان‌طور که حکم محرومیت رئال مادرید را لغو کردند از حکم محرومیت ما نیز چشم‌پوشی کنند.

از بازیکنان جوان استفاده می‌کنیم تا به بومی‌سازی کمک کنیم
وی در ادامه تصریح کرد: ممکن است شرایط ایجادشده برای تراکتورسازی، تلخی‌هایی به همراه داشته باشد اما حضور دو بازیکن جوان در ترکیب تراکتورسازی اتفاق خوبی بود. ما از جوانان استان استفاده می‌کنیم تا به بومی‌سازی تیم هم کمک کرده باشیم.

من از مسئولان فدراسیون خواستم فوتبال را حرفه‌ای نکنند
آجورلو در این گفت‌وگوی خود همچنین یادآور شد: بعد از اینکه آقای صفایی فراهانی خواست فوتبال حرفه‌ای را راه بیندازد من از آن‌ها خواستم این کار را نکنند، چون فوتبال ما باید شرایط فوتبال حرفه‌ای را داشته باشد. اگر ایشان بود در این پنج سال این کار را می‌کرد، چون قرار بود باشگاه‌ها دارای ورزشگاه باشند، ولی به دلیل اختلافاتی که با آقای مهر علیزاده داشت از فوتبال جدا شد.

اسم فوتبال حرفه‌ای روی فوتبال ما ماند، ولی زیرساخت‌ها آماده نشد
وی افزود: اسم فوتبال حرفه‌ای روی فوتبال ما ماند، ولی زیرساخت‌ها آماده نشد. در آن زمان دولت طی نامه‌ای از مجلس خواست صداوسیما پولش را بدهد که علی‌رغم تصویب مجلس این موضوعی به دلایلی اجرایی نشد.

تلویزیون به ما می‌گوید چون پرهوادار هستید باید بیشتر از برخی تبلیغات به ما پول بدهید
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خواسته فوتبالی‌ها این بود که فوتبال علاقه‌مندان زیادی دارد باید پولش را تلویزیون بدهد. ما آمدیم و گفتیم نمی‌خواهیم تلویزیون برای ما پولی بدهد و ما از طریق سامانه هواداری‌مان به شما پول می‌دهیم. حالا تلویزیون به ما می‌گوید چون پرهوادار هستید باید بیشتر از برخی تبلیغات به ما پول بدهید. ما حالا باید هم پول بازیکنان و... را بدهیم و هم چند برابر به تلویزیون پول بدهیم تا تبلیغات ما را پخش کند.

فقط استقلال و پرسپولیس متعلق به ورزش ایران نیستند
وی ادامه داد: دیروز وزیر ورزش با من تماس گرفت و پرسید که مشکل باشگاه تراکتورسازی چیست که من گفتم این مشکل مربوط به فوتبال ماست و خیلی از تیم‌ها چنین مشکلاتی دارند. فقط استقلال و پرسپولیس متعلق به ورزش ایران نیستند، بلکه همه تیم‌ها متعلق به این فوتبال هستند. باید همه کمک کنند تا این بحران فوتبال کشور را برطرف کنیم.

باید فوتبال کشور را از فاجعه دور کنیم
مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی گفت: این اولین حکم عجیبی است که صادرشده و فوتبال ایران باید بعد از این از چنین حکم‌هایی مبرا باشد. ما باید فوتبال کشور را از این فاجعه دور کنیم.

محرومیت‌مان را به گردن مدیران گذشته نمی‌اندازیم
آجورلو اظهار داشت: من جا دارد یک عذرخواهی با شجاعت از مردم داشته باشم. همان‌طور که اتفاقات خوبی در باشگاه افتاده یک کوتاهی هم از کارکنان باشگاه رخ‌داده است و این اتفاق را نه به گردن مدیران گذشته، نه مسئولان هیئت فوتبال، نه فدراسیون و نه سازمان لیگ نمی‌اندازیم و من به‌عنوان شخصی که این کوتاهی از کارکنانم رخ‌داده عذرخواهی می‌کنم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تصریح کرد: من از امام (ره) یاد گرفتم همان‌طور که در جای درست حرف صحیح را مطرح می‌کردند، در جایی هم که اشتباه صورت می‌گرفت چند بار از مردم عذرخواهی می‌کردند. من توضیح خواهم داد که چه ویرانه‌ای را تحویل گرفتم.

به‌جای دعوا باید مشکل باشگاه‌ها و تراکتورسازی را برطرف کنیم
آجورلو همچنین اظهار داشت: در این اتفاق همه مقصر هستیم و به‌جای دعوا باید مشکل باشگاه‌ها و تراکتورسازی را برطرف کنیم. سکوت من بیشتر به این خاطر بود که مشکلات جانبی را حل کنیم. در این مدت کوتاه خطر کسر 18 امتیاز به کمک آقای نجفی و دکتر غفاری که یکی از خبرگان فوتبال ایران است، برطرف کردیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی افزود: من پرسیدم چه چیزی برای مردم آذربایجان مهم است. گفتند دریاچه ارومیه که من نام دریاچه ارومیه را روی پیراهن‌های تیم درج کردم. سؤال من از مسئولان آذربایجان این است که آیا چیزی مهم‌تر از تراکتورسازی دارید که به آن کمک کنید؟ پس چرا به این تیم کمک نمی‌کنید؟ در این چند ماه عزیزترین کسانی که کنار من بودند هواداران تراکتورسازی بودند.

بدهی سال گذشته ما بیش از 16 میلیارد تومان است
وی درباره مجموع بدهی باشگاه ادامه داد: بدهی سال گذشته ما بیش از 16 میلیارد تومان است که 6.5 میلیارد به هتل‌ها، آژانس‌های هوایی و... بدهی داریم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی با خطرناک دانستن بدهی به بازیکنان خارجی گفت: خطر کسر امتیاز اینجاست که ما شش میلیارد به خارجی‌ها بدهکاریم و حکم فیفا مثل احکام داخلی نیست که اموال باشگاه را مصادره و کسر امتیاز کنند.

15 میلیارد تومان درآمد داشته‌ایم
آجورلو با اشاره به خواست هواداران تراکتورسازی مبنی بر توضیح جزئیات این موضوع گفت: مردم از من سؤال کردند که چرا سکوت کردی و من جواب آنها را می‌دهم که تا امروز 15 میلیارد تومان برای هزینه‌های سال جاری درآمد داشته‌ایم که صرف بدهی‌ها هم شده است. من فکر می‌کنم تلاش می‌کنیم کل هزینه‌های فصل را با 25 میلیارد ببندیم.

آمدم اینجا که تراکتورسازی را به مردم واگذار کنم
وی اظهار داشت: من آمدم اینجا که تراکتورسازی را به مردم واگذار کنم. در حال حاضر چند مشتری خصوصی و چند مشتری نیمه‌خصوصی داریم. در خود تبریز مجموعه‌هایی پیش آمدند که به تراکتورسازی کمک کنند که تا زمان قطعیت نیافتن این موضوع را اعلام نمی‌کنیم.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تأکید کرد: امسال هیچ ریالی به ما از ارگان‌ها داده نشده است و چون من به دنبال آرامش تراکتورسازی هستم فعلاً توضیح زیادی در این زمینه نمی‌دهم.

آجورلو در پاسخ به این سؤال که آیا این محرومیت شامل جذب سرمربی جدید نیز می‌شود یا نه، گفت: اگر روزی من باشد که در این باشگاه بمانم گزینه اولم قلعه‌نویی است. در این هفت هشت ماهه ما مثل دو برادر از هم حمایت کردیم. در شرایط سخت پشت‌هم بودیم و مدیریت یکدیگر را قوت بخشیدیم. معتقدم قلعه‌نویی با بازیکنان صبورش می‌تواند قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی را کسب کند. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.