جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۱

خطیب جمعه اراک:

فلسطین نخستین مساله دنیای اسلام است

ایت ا... دری نجف آبادی

اراک- نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا علیه ایران گفت: به ترامپ پیغام می‌دهیم که شما تازه از راه رسیده‌ای ولی ملت ایران همیشه در مقابل دشمنان ایستاده است.

اراک-به گزارش قدس آنلاین آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اراک ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه(س) گفت: حضرت زهرا(س) در خطبه فدکیه درس‌های ارزشمندی را به عنوان اسوه حسنه برای بشریت ارائه کرده‌اند و اگر در دنیا از این بانوی بزرگ اسلام، پیامبر اسلام(ص)، امیرالمومنین(ع) و دیگر ائمه اطهار(ع) الگوگیری کنیم به سعادت دنیا و آخرت دست پیدا می‌کنیم.

وی توسل به حضرت زهرا(س) را حلّال بسیاری از مشکلات دانست و افزود: معصومین و ائمه اطهار(ع) چراغ هدایت بشریت هستند تا دچار شرک نشویم؛ درس خداشناسی و معرفت الله را که جان مایه اسلام است و دومین مسئله که باید از اهل بیت(ع) بیاموزیم نماز است است؛ نماز مهم‌ترین رکن دین و پیوند واقعی انسان با خداست.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه اگر به شهدا، امام و رهبری عشق می‌ورزیم در حقیقت به خاطر عشق ما به محمد و آل محمد(ص) است، گفت: اگر اهل بیت(ع) الگوی ما نبودند ما باید از ترامپ و خانم کلینتون الگو می‌گرفتیم؟ با الگوگیری از این اسوه‌های با عظمت جهان خلقت است که در برابر تفاله‌های قجری، پهلوی، رضاخانی و ... با عظمت هرچه تمام ایستاده‌ایم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با تاکید بر الگوگیری از اهل بیت(ع) گفت: آنان که دست از خاندان پیغمبر اسلام(ص) کشیده اند امروز کجا رفته‌اند؟ آنان که از حضرت امام خمینی(ره) در جامعه خودمان دست شسته‌اند و از انقلاب و امام و شهدا فاصله می‌گیرند به مانند دریوزه‌ها در دکان ترامپ و غیر ترامپ رفته‌اند به ترامپ نامه می‌نویسند که ملت ایران را تحریم کنند،

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: این عده که به امام حسین(ع) پشت کرده‌اند و با بیگانگان و صدامیان علیه ملت ایران هم پیمان می‌شوند باید بدانند که ملت ایران هوشیار است و تحت تاثیر این افراد بی‌هویت، بی‌شخصیت و نوکر اجانب قرار نمی‌گیرد؛ مگر می‌شود در جمهوری اسلامی ایران به خون ۲۳۰ هزار شهیدی که برای این انقلاب و اسلام خون داده‌اند پشت کنیم و دست به دامان دشمن شویم تا نظام و انقلاب اسلامی را تحریم کند؟ بر سرمان سنگ هم ببارد، ایستادگی می کنیم.

وی گفت: فرض را هم بر این بگیریم که بر این عده ظلم شده است، مگر حضرت علی(ع) ۲۵ سال خانه نشین نشد آیا ایشان کاری را که شما به نام ایرانی کردید انجام دادند؟ مردانگی‌تان کجاست؟ غیرت ایرانی شما کجا رفته است که دشمن را تحریک می‌کنید..

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: عده ای به ترامپ نامه نوشته اند، آن هم ترامپ دیوانه‌ای که تا جایی که امکان دارد با تحریک آل‌سعود و نتانیاهو و تیم ضد ایرانی‌اش، علیه ایران دشمنی می‌کند و سایر ابزارهای دشمنی اش را نیز همین عده خودفروخته فراهم می کنند. این عده تفاله‌هایی هستند که خیر دنیا و آخرت را نمی‌بینند.

اگر خیری هم وجود داشته باشد در جمهوری اسلامی ایران آن هم در سایه رهبری ولی‌فقیه، عشق به اهل بیت(ع) و خون شهدا، مقاومت ملت ایران در راه خدا و عزت و شرف قرار دارد. حمایت از ملت مظلوم فلسطین؛ وظیفه همه آزادی خواهان است .

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با اشاره به برگزاری ششمین کنفرانس فلسطین گفت: در این کنفرانس که در ایران برگزار شد مقام معظم رهبری سخنرانی حکیمانه، دلسوزانه و آموزنده‌ای را ایراد فرمودند. تاریخ مظلومیت و نهضت مردم و انتفاضه فلسطین را بیان فرمودند و از همه مهمتر تحلیلی پیرامون شگردهای دشمن، آمریکا و صهیونیسم و آل‌سعود داشتند که محور اصلی این بیانات این بود که فلسطین هنوز اولین مسئله دنیای اسلام است.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: نشانه کشورهای مسلمان به ویژه کشورهای عربی به میزان حمایتشان از مقاومت ملت فلسطین و جبهه مقاومت است اینکه حاکمان کشورهای اسلامی چقدر از مردم مظلوم فلسطین حمایت می‌کنند و در مقابله با صهیونیست‌ها قرار دارند نه اینکه هم پیمان و هم دست با صهیونیست جنایتکار شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: مهم تر از همه تقدیر از ملت مظلوم فلسطین است که طی ۷۰ سال همه سختی‌ها را به جان خریده‌اند و ایستاده‌اند، وظیفه همه آزادیخواهان عالم حمایت و دفاع از ملت مظلوم فلسطین است. طرح های درختکاری و جنگل کاری در استان مرکزی جدی گرفته شود

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به روز امور تربیتی گفت: امور تربیتی مسئله مهمی است که آموزش و پرورش، خانواده، دانشگاه و حوزه‌های ما باید نسبت به آن توجه ویزه داشته باشند. فطرت انسانی که خداوند در نهان هر آدمی قرار داده مانند نهالی است که باید تربیت شود و این زنجیره تربیتی را باید این مراکز تربیتی و آموزشی به درستی دنبال کنند.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی با اشاره به حوادث اخیر خوزستان گفت: خوزستان به مانند سیستان و بلوچستان، خراسان، آذربایجان و ... جزئی از این کشور است و پاره تن ما است. ما یک ملت هستیم. متاسفانه ریزگردها آسیب رسان شده‌اند و باران‌ها و از همه مهمتر غفلت‌ها باعث این مشکلات موجود در خوزستان شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی ادامه داد: استان مرکزی هم با توجه به آلودگی هوایی که دارد باید طرح ۲ هزار هکتاری درختکاری و جنگل کاری در منطقه چپغلی را برای مقابله با این آلودگی و پیشگیری از مشکلات آتی اجرایی کند که اگر محقق شود به مانند معجره خواهد بود. وی افزود: یک‌هزار هکتار فضای سبز هم قرار بود در کلانشهر اراک ایجاد شود که باید همه مسئولین شورای شهر و شهرداری همت کنند تا هرچه زودتر این مهم حاصل شود نباید غفلت کنیم باید همگی همت داشته باشیم.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بر لزوم برنامه‌ریزی و اقدامات اجرایی برای حل مشکلات و چالش‌های کشور گفت: مشکلات خوزستان هم در سایه غفلت حاصل شده است مشکل سال‌هاست و این که کی بود کی بود من نبودم مشکل را رفع نمی کند، این دولت‌ها همه مسئولیت مشترک دارند همه دولت جمهوری اسلامی ایران هستند و هرگونه سهل انگاری و غفلت از هیچ کس پذیرفتنی نیست.

باید برای آبادانی کشور همت کنیم. نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی در پایان خاطرنشان کرد: به ترامپ هم این پیغام را می‌دهیم که شما تازه از راه رسیده‌ای ولی ما بیش از ۵۰ سال است که ایستاده‌ایم و از این تهدیدها و طبل‌های تو خالی وحشتی نداریم اگر راست می‌گوئید داخل آمریکا را اصلاح کنید و عدالت را برقرار سازید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.