شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۲

نماینده ولی فقیه در ایلام:

انحلال دانشکده علوم قرآنی ایلام خوشایند نظام و کشور نیست

علوم قرآنی ایلام

ایلام - به منظور جلوگیری از انحلال دانشکده قرانی ایلام، کمپین حمایتی از این دانشکده تشکیل شد.

به گزارش قدس آنلاین، این در حالی بود که طی ماه های گذشته اخباری مبنی بر انحلال و تعطیلی دانشکده علوم قرآنی ایلام مخابره شده بود.

دانشجویان این دانشکده برای جلوگیری از انحلال آن، دبدارهایی را با مسئولان استان از جمله نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه ایلام و استاندار ایلام انجام داده و تجمع اعتراض آمیزی را درمقابل استانداری ایلام بر پا کردند.

حجت الاسلام والمسلیمن "محمد نقی لطفی"، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام دردیدار با دانشجویان دانشکده قرآنی که در دیماه سال جاری صورت گرفت با اشاره به این مسئله، که تدوین مصوبه ای در اعتبارات سازمان اوقاف و امور خیریه برای بهره مندی شهرهای که از لحاظ سنت وقف و مشارکت مردم در امور خیریه ضعیف هستند، لازم و ضروی است، گفت: استان ایلام از لحاظ موقوفات و درآمدهای وقفی بهره چندانی ندارد، لذا باید سازمان اوقاف و اور خیریه از استان های معین که از این درآمدها برخوردارند برای موارد خاص این چنینی استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین لطفی افزود: بنا به نامه ها و مطالبات پیشین نسبت به این موضوع، بنده مسئله را با استانداری مطرح کرده، و استاندار ایلام با ماندن دانشکده در مکان فعلی موافقت کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان، اظهار داشت: تا آنجایی که بنده اطلاع دارم مدیریت برنامه و بودجه استانداری هیچ نیازی به این مکان هم ندارد، اما اینکه چرا تا این حد به تخلیه این مکان اصرار دارند معلوم نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: انحلال دانشکده علوم قرآنی ایلام خوشایند نظام و کشور نیست، لذا در جهت واگذاری مکان با استانداری رایزنی های نهایی را انجام خواهم داد اما سازمان اوقاف و امور خیریه نیز باید در تأمین امکانات و فراهم نمودن شرایط بهتر برای تحصیل دانشجویان اقدامات لازم را انجام دهد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.