پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۱

امام جمعه موقت تهران:

فاطمه‌(س) احیاگر گفتمان ولایت شد/حجاب تحریف شده است

خاتمی

کرمان- نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حضور در اجتماع باید عفیفانه باشد بیان کرد: تکلیف از حضور در اجتماع مانعی برای عفیف بودن نیست و زنان جامعه اسلامی باید از سرور زنان عالم درس بگیرند زیرا فاطمه‌(س) احیاگر گفتمان ولایت بود.

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله سیداحمد خاتمی شامگاه چهارشنبه در مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) در حسینیه ثارالله شهر کرمان با بیان اینکه فاطمه‌(س) احساس کرد که برای دفاع از مکتب اسلام باید جانش را فدا کند گفت: صدیقه طاهره(س) می‌دانست که دفاع از علی‌(ع) هزینه دارد و هزینه‌اش دادن جانش است.اظهارداشت:

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: امروز جهان اسلام محب صدیقه کبری‌(س) است و در روز عزای فاطمی همه عزادار فاطمه زهرا(س) هستند.

وی با اشاره به اینکه فاطمه‌(س) احیاگر گفتمان ولایت شد گفت: شعار عملی حضرت فاطمه‌(س)، تا آخرین نفر، تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون در دفاع از ولایت است.

وی با تبیین زندگی سیاسی حضرت زهرا(س) اظهار داشت: فاطمه زهرا(س) در عرصه سیاسی تشخیص داد بعد از پیامبر(ص) دفاع از علی‌(ع) دفاع از اسلام است.

وی با اشاره به اینکه حضرت فاطمه‌(س) به ما آموخت در عرصه تکلیف‌مداری نباید تحت تاثیر جو بود و یا نباید تحت تاثیر موج قرار گرفت خاطرنشان کرد: شعار عملی حضرت فاطمه‌(س)، تا آخرین نفر، تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون در دفاع از ولایت است.

آیت‌الله خاتمی افزود: این شعار عملی اینگونه بود که فاطمه‌(س) را از نفس انداختند اما وصیت کرد که شبانه غسلم دهید، شبانه کفن کنید و شبانه به خاک بسپارید.

وی با بیان اینکه فاطمه زهرا(س) احیاگر یک گفتمان در تاریخ بود خاطرنشان کرد: صدیقه طاهره(س) گفتمان جدیدی به نام گفتمان ولایت را احیا کرد و در راه آن جان خود را هم فدا کرد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه البته حضرت زهرا(س) در بسیاری از موارد الگو و صاحب گفتمان است گفت: گفتمان فاطمه در عبادت خداوند به معنی خاص اینگونه بود که برای بندگی و عبادت خدا از بس به نماز ایستاده بود که پاهایش ورم داشت.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امت اسلام فردی عابدتر از فاطمه(س) به خود ندیده است تصریح کرد: فاطمه‌ای که می‌فرماید نه مردی او را ببیند و نه او مردی را می‌بیند، در صحنه دفاع از علی(ع) روسری بلندی به سر می‌کند و محکم می‌بندد و بعد چادر به سر می‌کشد و زنان بنی‌هاشم دورش را احاطه می‌کنند و فاطمه وارد صحنه می‌شود و تکلیف خود را ادا می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.