جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶

گزارشی از زندگی یک بازیکن خبرساز

"مین‌هایی" که رامین سر راه برانکو کار گذاشت/ کاسه صبر پروفسور لبریز شده؟

رامین رضاییان

بازیکن مورد علاقه کی روش که حالا مورد غضب برانکو قرار گرفته در گذشته اشتباهات زیادی داشته است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فارس، اولین تمرین تیم پرسپولیس پس از بازگشت این تیم از عمان و امارات برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا روز گذشته در ورزشگاه شهید کاظمی در حالی برگزار شد که بسیاری از هواداران و خبرنگاران ورزشی به دنبال این بودند که ببینند در تمرین دیروز رامین رضائیان و علی علیپور شرکت می‌کنند یا نه؛ چراکه این دو بازیکن در اردوی امارات و دو روز مانده به بازی حساس پرسپولیس مقابل الوحده امارات، به دلیل مسایل انضباطی از اردوی این تیم اخراج شدند و زمانی که بازیکنان پرسپولیسی در حال عزیمت به ابوظبی بودند آنها باید راه تهران را در پیش گرفته و به کشورمان بازمی‌گشتند. دلیل این مسئله هم درگیری این دو بازیکن در آخرین تمرین سرخ‌پوشان در باشگاه ایرانیان دبی عنوان شده است، اما کیست که نداند برانکو معمولاً در مقابل این اتفاقات حداقل حفظ ظاهر کرده و اجازه رسانه‌ای شدن چنین اخبار محرمانه‌ای را نمی‌دهد، اما حالا که خود او در دبی خواستار اعلام اخراج دو بازیکن از اردوی تیمش شده، حتماً‌ اتفاق ویژه‌ای رخ داده است.

همه چیز از خبری از روی سایت پرسپولیس منتشر شد آغاز شد، آنجایی که خیلی‌ها خبر کنار گذاشتن رامین رضائیان و علی علیپور از اردوی پرسپولیس را به‌قدری غیرقابل‌باور می‌دانستند که از آن با عنوان شوک به پرسپولیسی‌ها یاد کردند، اما باید دید که به سرمربی کروات پرسپولیس چه گذشته است که در آستانه چنین بازی حساسی که به‌نوعی حکم مرگ و زندگی برای تیمش داشت، چنین تصمیمی گرفته است.

در مورد علی علیپور همه چیز شفاف است، او از زمانی که به پرسپولیس آمد به جز یک درگیری با محمد خانزاده در دوران سرمربیگری حمید درخشان در پرسپولیس نکته منفی دیگری در کارنامه ندارد، اما در طرف دیگر ماجرا پرونده رامین رضائیان پُر است از رفتارهایی که شاید به درست و شاید هم به غلط یا رسانه‌ای نشده و یا اینکه کمتر در دید عموم قرار گرفته است که در این مطلب قصد داریم به بخش‌هایی از رفتارهای رضائیان در لیگ امسال و در پرسپولیس اشاره کنیم تا مشخص شود که سرمربی کروات سرخ‌پوشان چرا به علیپور در تمرین روز گذشته اجازه داد حاضر شود و چرا رامین رضائیان چنین فرصتی را پیدا نکرد.

فارغ از اتفاقات و رفتارهایی که رامین رضائیان فصل گذشته انجام داده بود، در این مطلب قصد داریم به برخی از رفتارهای بازیکن شماره 27 فقط در لیگ امسال اشاره کنیم. او امسال حدود 5-4 مورد انضباطی داشته است که با رو شدن آخرین نمونه آن در دبی، حالا راحت‌تر می‌توان به نمونه‌های مشابه در گذشته هم پرداخت که تابه‌حال رسانه‌ای نشده است.

اولین مورد از رفتارهای عجیب رامین رضائیان در تمرینات و اردوهای پرسپولیس به درگیری او با محسن مسلمان در ورزشگاه شهید کاظمی برمی‌گردد. در یک صحنه رضائیان برخورد تند و عجیبی با مسلمان انجام می‌دهد که این موضوع واکنش مسلمان را در پی دارد، اما کریم باقری به‌موقع وارد عمل شده و اجازه نمی‌دهد که تنش بین این دو بازیکن بالا بگیرد. در این مورد برانکو موضع خاصی نمی‌گیرد چون از نظر او کریم باقری به‌خوبی این اتفاق را مدیریت کرده و نیاز به ورود سرمربی کروات به این موضوع احساس نمی‌شود، هرچند که رضائیان شروع‌کننده این ماجرا بود.

مورد دومی که رضائیان در لیگ امسال در پرسپولیس انجام داد به زمانی برمی‌گردد که از ناحیه بازیکنی مثل فرشاد احمدزاده احساس خطر می‌کند که شاید او جای رضائیان را در ترکیب تنگ کند. رضائیان با احمدزاده دو بار درگیر می‌شود که دست‌برقضا هر دو بار هم توسط شماره 27 این ماجراها کلید می‌خورد. یک بار در ورزشگاه شهید کاظمی و یک بار دیگر هم در زمین شماره دو ورزشگاه آزادی این اتفاق رخ می‌دهد تا رضائیان در درگیری با احمدزاده دَبِل کند. کریم باقری در این ماجرا هم ورود می‌کند و هر دو بازیکن را از تمرین بیرون می‌کند. برانکو هم که می‌بیند کمک ایرانی‌اش به‌خوبی از پس ماجرا برآمده، خود را وارد این تنش نمی‌کند.

در یکی دیگر از تمرینات پرسپولیس این‌بار سروش رفیعی مورد برخورد رامین رضائیان قرار می‌گیرد و در تمرین رضائیان با مشت ضربه محکمی به رفیعی می‌زند، اما رفیعی که از این برخورد عصبانی شده تا قصد برخورد با رضائیان را دارد با این پاسخ بازیکن شماره 27 روبرو می‌شود که «چیز خاصی نیست، تمرین است».

صادق محرمی که خیلی‌ها به‌درستی از او به عنوان پدیده امسال پرسپولیس نام می‌برند هم از گزند برخوردهای عجیب رضائیان در امان نبوده است. رامین رضائیان در دبی و عمان بارها تکل‌های محکمی روی پای این بازیکن می‌رود و برخوردهایی با او انجام می‌دهد که کسانی که این صحنه را دیده‌اند معتقدند شاید رضائیان از ترس اینکه محرمی جای او را بگیرد، چنین برخوردهایی انجام می‌دهد.

مورد آخر و موضوعی که باعث شده حالا رضائیان منتظر رأی انضباطی در مورد خودش باشد به رفتار عجیب و پرخاشگری تند او به همبازی‌اش برمی‌گردد که البته سرپرست کهنه‌کار سرخ‌پوشان هم از گزند این برخوردهای عجیب در امان نمانده است. در تمرین روز یکشنبه وقتی که علی علیپور می‌بیند رامین رضائیان تکل‌های خشنی روی پای محسن ربیع‌خواه می‌رود، از این بازیکن شماره 18 می‌خواهد که او هم سفت و محکم بازی کند. این درخواست علیپور به مذاق رضائیان خوش نمی‌آید و جرقه جروبحث شدید آنها از اینجا رقم می‌خورد. این جروبحث آنقدر بالا می‌گیرد که کریم باقری وارد ماجرا شده و از هر دو بازیکن می‌خواهد از تمرین بیرون بروند. علی علیپور بعد از صحبت‌های باقری به کنار زمین می‌آید، اما رامین رضائیان که دور زمین مشغول راه رفتن و فریاد کشیدن است ناگهان به سمت علیپور حمله‌ور می‌شود. موضوع تأسف‌بار اینجاست که محمود خوردبین سرپرست باسابقه پرسپولیس قصد دارد جلوی رضائیان را بگیرد تا درگیری فیزیکی رخ ندهد، اما شماره 27 پرحاشیه پرسپولیسی‌ها خوردبین را هُل می‌دهد و حتی پزشک تیم هم که می‌خواهد جلوی رضائیان قرار بگیرد تا حاشیه‌ها بیشتر نشود هم همانند خوردبین از سوی رضائیان به گوشه‌ای هُل داده می‌شود که در آخر یکی از اعضای تدارکات پرسپولیس رضائیان را کنترل می‌کند تا اتفاق تلخ‌تری رخ ندهد. باقری هم بعد از دیدن این صحنه‌ها با فریادهای بلند، رضائیان را به داخل هتل باشگاه ایرانیان می‌فرستد تا غائله‌ای که شماره 27 پرسپولیس به راه انداخته بود، این‌چنین به اتمام برسد.

با احتساب این مسائل و در نظر گرفتن حاشیه‌هایی که رضائیان برای پرسپولیس ساخته، حالا می‌توان به برانکو حق داد که بخواهد این خبر رسانه‌ای شود و برخورد مناسبی با متخلف یا متخلفان تیمش صورت بگیرد. شاید باید حق را به برانکو داد که روز گذشته اجازه ورود به تمرین را به بازیکنش نداد، وقتی که متوجه می‌شویم پرسپولیس بازی مهمی با الوحده امارات دارد که به نوعی این بازی برای سرخ‌پوشان دیدار مرگ و زندگی به حساب می‌آید، اما برانکو در همین شرایط قید دو بازیکن تیمش را می‌زند، نشان‌دهند عمق این ماجراست. برانکو آنقدر کاسه صبرش لبریز شده که با علم بر اینکه اگر به الوحده می‌باختند، تقریباً کار پرسپولیس در آسیا تمام‌شده بود و با وجود کمبود شدید بازیکن، اما روی اصول خود باقی ماند و قید این دو بازیکن را زد. حالا باید دید باشگاه پرسپولیس در قبال بازیکنان حاشیه‌ساز چه تصمیماتی خواهد گرفت. آیا به رواج بازیکن‌سالاری در این تیم دامن خواهد زد یا اینکه ریشه این بازیکن‌سالاری را می‌خشکاند.

قطعاً کسی به دنبال تباه شدن دوران خوب فوتبالی رامین رضائیان نیست، اما به هر حال برانکو مانند هر مربی دیگری نظم و مقررات خاصی مدنظر دارد که همه بازیکنان ملزم به اجرای آن هستند. رضائیان نباید روزهایی را فراموش کند که به هر دلیلی از تیم ترکیه‌ای به ایران بازگشت و در تصاویر ویدئویی که با اشک و گریه از خود منتشر می‌کرد، مدعی می‌شد که هر شرط و شروطی برای او بگذارند می‌پذیرد و فقط آرزو دارد یک بار دیگر پیراهن سرخ پرسپولیس را به تن کند.

او بازیکنی با استعدادی است که می تواند با دوری از مسایل حاشیه‌ای حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد؛ البته اگر خودش بخواهد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.