یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۴

بذرپاش در اصفهان:

اقتصاد غیرانقلابی اشتغال جوانان را نابسامان کرده است/مدیران خسته نسبت به پیشرفت کشور ناامید هستند

مهرداد بذرپاش

اصفهان- نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به اینکه اقتصاد ما انقلابی نبوده که وضع جوانان و اشتغال ما اینگونه است، گفت: بازار ما ارزان در اختیار خارجی‌ها قرار گرفته و قاچاق نیز مزید بر علت است.

به گزارش قدس آنلاین، مهرداد بذرپاش ظهر یکشنبه در برنامه اقتصاد و مدیریت در دولت‌ها بدون سانسور و پخش مستند فراموش شده‌ها در جمع دانشجویان دانشگاه اصفهان با بیان اینکه در این ۳۸ سال با تقابل ۲ نگاه انقلابی و غیرانقلابی مواجه هستیم، گفت: دید انقلابی‌ها مبتنی بر نگاه آرمان‌گرایانه و واقع‌بینانه است اما باید دید در کجا بر مبنای انقلاب حرکت کرده‌ایم. بدون شک در حوزه امنیت با نگاه انقلابی رفتار کرده‌ایم. امنیت اتفاقی نیست و براساس مجاهدت‌ها در بخش‌های مختلف و مدیریت کلان صورت گرفته است.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم بیان کرد: همچنین دیوان‌سالاری و بروکراسی خفه کننده‌ای در کشور ایجاد شده و اقتصاد نفس نفس می‌زند.

وی خاطرنشان کرد: کشوری که ۷۰ سال نفت خیز بوده آیا نباید برای اجزای مختلف آن از جمله اکتشاف، استخراج، فروش، تجهیزات، انتقال وغیره فکری شده باشد، چرا باید بعد از ۷۰ سال برای خرید یک مته حفاری پشت در شرکت‌های خارجی منتظر بمانیم.

بذرپاش گفت: امروز اصلی‌ترین عامل تهدید این مسیر ناکارآمدی به‌ویژه در حوزه اقتصادی است، نمی‌گوییم کار نشده اما توقعات مردم با سرعت بیشتری حرکت می‌کند، همین دولت با وعده‌های بسیاری سر کار آمد اما اکنون فهمیده که خیلی از آن‌ها مثل برجام وعده بوده است.

وی افزود: همزمان با سیلی از مسئولان خسته و ناامید مواجه هستیم، شاید این مسئولان از اواسط یا اواخر کار خسته شده‌اند اما اکنون خسته هستند، بیشتر نیز به لحاظ روحی و امید به حرکت آینده خسته شده‌اند و مسئول خسته نسبت به پیشرفت کشور ناامید است.

وی با بیان اینکه ۳۸ سال از انقلاب با تمام فراز و نشیب‌ها گذشته اما امروز هنوز با نقطه مطلوب خود فرسنگ‌ها فاصله داریم، افزود: این امر در اقتصاد و سپس فرهنگ نیز بیشتر متجلی شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم با بیان اینکه مجلس‌ها و دولت‌های زیادی با سلایق متفاوت سر کار آمدند، اما کارنامه ما همین است، خاطرنشان کرد: در برخی از موارد این کارنامه نمی‌توانیم دفاع کنیم، در برخی از شاخص‌ها در مسیر اسلام و در انقلاب حرکت نکردیم اما اینها نباید سبب نفی زحمات بخش‌های دیگر شود.