یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۶

امتناع شرکت‎های نفتی بزرگ از معامله با ایران

قرارداد نفتی.jpg

رویترز با انتشار مطلبی با اشاره به فشار های آمریکا به مشتریان نفت ایران و بد عهدی های این کشور از عدم تمایل شرکت های نفتی بزرگ جهان برای خرید نفت ایران خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، رویترز با انتشار مطلبی در خصوص موضوع مشتریان و خریداران نفت ایران مدعی شد که بزرگترین مساله بازدارنده از معامله شرکت های بزرگ نفتی جهان با ایران بر سر خرید نفت این کشور، گران بودن نفت ایران و موانع حقوقی موجود بر سر راه انجام معامله با این کشور است که در پی تحریم های ضد ایرانی و ناشی از بدعهدی آمریکا به وجود آمده است.

در گزارش رویترز، اما همچنین اعلام شده که شرکت توتال طی سال گذشته تاکنون اندکی خرید نفت خود از ایران را افزایش داده ولی شرکت نفت «شل» از سال ۲۰۱۶ تاکنون تنها سه محموله نفتی از ایران خریداری کرده است.

بر اساس این گزارش، با وجود افزایش تقاضای بازارهای آسیایی برای خرید نفت از ایران، بسیاری از شرکت های بزرگ نفتی که دارای روابط مالی با آمریکا هستند، همچنان تحت فشارهای آمریکا برای خرید نفت از این کشور مردد بوده و جانب احتیاط را رعایت می کنند.

بد عهدی های آمریکا در حالی صورت می گیرد که دولت آمریکا در جریان مذاکرات مربوط به توافق هسته ای صراحتا متعهد شده بود که هرگونه تحریم مربوط به فروش نفت و محصولات نفتی این کشور را برداشته و ملغی کند.
 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.