یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶

وزیر نیرو:

نیروی انسانی کیفی صنعت کشور را دانش بنیان می کند

وزیر نیرو

کرج- وزیر نیرو گفت: امروز در کشور ما پایه صنعتی خوبی شکل گرفته و سالانه چند صد هزار مهندس از دانشگاه های کشور فارغ التحصیل می شوند که با پایه صنعتی و کیفیت نیروی انسانی این امکان وجود دارد که صنعت کشور به صورت دانش بنیان رشد کند.

به گزارش قدس آنلاین، حمید چیت چیان صبح یکشنبه در بازدید از یک واحد تولیدی در ساوجبلاغ در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه آب و برق، اظهار کرد: باید از فناوری ها و خلاقیت های دیگران و ازسرمایه گذاری های خارجی استفاده شود و ما بیشترین محصولات را برای عرضه خواهیم داشت و با تقویت صادرات و برون گرا کردن اقتصاد اشتغال بیشتر، تولید ثروت و رونق توسعه سریع تری را به ارمغان خواهیم آورد.

وی با تاکید بر اینکه با وجود این سرمایه ها، ارزش افزوده و حق ثروت و امکان رقابت در بازار صادراتی وجود خواهد داشت، افزود:‌ یکی ازکارخانجات شرکت دانش بنیان درشهر صنعتی هشتگرد وجود دارد که مبتنی بر دانش ایرانی و صنعتگران بوده و بیشترین مواد توسط سازندگان ایرانی تولید می شود.

وزیر نیرو گفت: البته مواد پلاستیکی بدنه کنتور در این شرکت وارداتی است که قصد داریم در جلسه ای که با شرکت نفت خواهیم داشت، تقاضا شود تا شرکت پتروشیمی داخلی این مواد را تولید کند تا از این پس ادعا کنیم صد درصد کنتورهای هوشمند در ایران تولید می شود.

وی خاطرنشان کرد: صنعت آب و برق کشور از ابتدا این اراده را داشته تا نیازهای داخلی را مبتنی بر توانمندی و ظرفیت کشور بنا کند.

چیت چیان گفت: وزارت نیرو اهتمام ویژه ای برای اجرای اقتصاد مقاومتی داشته و سعی دارد اقتصاد خود را درون زا کند.

وی با اشاره به ضرورت برقراری تعامل و ارتباط با جهان، گفت:‌ هیچ کشوری نه درصدد است و نه می تواند ارتباط خود را با دنیا قطع کند، چرا که در جهان هزار دانشگاه و مرکز پژوهشی وجود دارد که اگر هریک از آن ها یک نوآوری داشته باشند و آن نوآوری منتقل شود، اتفاقات بزرگی می افتد.

وی خاطرنشان کرد: در این بازدید مشاهده شد که در همه قسمت ها کارکنترل کیفی قدم به قدم انجام می شود و طبق گفته مدیرشرکت از هشت میلیون کنتور هوشمند که در اختیار شرکت برق قرار گرفته فقط کمتر از ۲۰ هزار عدد مرجوع شده که این رکورد قابل توجهی است.

چیت چیان افزود: بزرگترین حمایت وزارت نیرو و دولت از شرکت های دانش بنیان ایجاد بازار در داخل کشور، حمایت از آن برای صادرات، تامین سرمایه در گردش با حمایت از بانک ها است که ما اعلام می کنیم که از مجاری دولتی و حاکمیتی از این شرکت ها حمایت خواهیم کرد به شرط اینکه شرکت ها پول خود را به موقع پرداخت کنند.

وی درخصوص واحد تولیدی بازدید شده نیز گفت: من ۱۰ سال پیش ازاین شرکت بازدید کردم زمانی که اولین خط تولید کنتور هوشمند راه اندازی شده بود که اکنون با گذشت سال ها پیشرفته ترین کنتور هوشمند با بهترین کیفیت دراین شرکت تولید می شود.

وزیر نیرو افزود: با همکاری بخش خصوصی و کارخانجات سازنده کنتورهای هوشمند و با ارائه خدمات و کنترل کیفی لازم امکانات بسیار عظیم به مصرف کننده می دهد که این مزایای زیادی را دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.