دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۸

مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی:

کانونهای مساجد بستر مناسبی برای ترویج سبک ایرانی- اسلامی است

مساجد

بیرجند- مدیرکل فرهنگ وارشاد خراسان جنوبی گفت: کانونهای فرهنگی و هنری مساجد بستر مناسبی برای ترویج سبک ایرانی اسلامی است

به گزارش قدس آنلاین، احمد محبی عصر یکشنبه در گردهمایی فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساحد، اظهار داشت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برای هنر و اعتقادات دینی در بستر مساجد تاسیس شده است.
وی افزود: کانون‌های فرهنگی وهنری مساجد ظرفیت بسیار مطلوبی در مقابل جنگ نرم دشمن ، مقابله با تهاجم و هجمه فرهنگی و تامین و ترویج اقتصاد مقاومتی را ایفا می کنند.
مدیرکل فرهنگ وارشاد خراسان جنوبی گفت: تاکنون بیش از ۷۰ هزارمسجد درکشور وجود دارد که در برنامه ۵ توسعه حداقل باید یک چهارم این مساجد دارای کانون فرهنگی هنری می شد.
وی ادامه داد: امروز بیش از ۲۳ هزار کانون فرهنگی و هنری فعال در جوارمساجد فعال است که در این راستا ازبرنامه نیز جلوترهستیم.
محبی بیان کرد: مسجد ظرفیت خوبی برای پرورش جوانان نخبه، حافظ قرآن، پرورش پژوهشگر خوب و بسیاری دیگر از فعالیت ها و کارکردهای مطلوب است
وی افزود: کانونهای فرهنگی و هنری مساجد بستر بسیار مطلوبی برای ترویج سبک ایرانی اسلامی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، فرهنگی سازی به ویژه در زمینه فضای مجازی کاربردهای آن دارا هستند.

مدیرکل فرهنگ وارشاد خراسان جنوبی گفت: کانون‌های فرهنگی وهنری مساجد ظرفیت مطلوبی درمقابله با جنگ نرم دشمن،توسعه و ترویج اقتصاد مقاومتی دارند که باید از آن بهره برداری شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.