دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام:

۱۰۰ هزار دانش آموز ایلامی پلیس را در ایام نوروز یاری می کنند

همیار پلیس

ایلام- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: در نوروز ۹۶ همانند سنوات گذشته ازتوان همیاران پلیس و فرهنگیاران ترافیک جهت کنترل تخلفات و کاهش سوانح ترافیکی استفاده خواهیم کرد.

به گزارش قدس آنلاین، سرهنگ «محسن ناصری» در همایش «آماده باش همیاران پلیس» استان اظهار کرد: متأسفانه ۹۰درصد تلفات ناشی از تصادفات با وسایل نقلیه موتوری که همه‌ساله میلیون‌ها  کشته و مجروح  به‌جای می‌گذارد مربوط به کشورهای درحال‌توسعه است و کشور ایران باوجود داشتن تنها یک درصد جمعیت جهان درچندسال اخیر۲درصدازتلفات انسانی حاصل از تصادفات وسایل نقلیه درسراسرجهان را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: ضرر و زیان هنگفت مادی ناشی از حوادث رانندگی و تأثیر منفی آن بر اقتصاد کشور و خسارت معنوی غیرقابل‌جبران این معضل اجتماعی زنگ خطری برای از بین رفتن هرچه بیشتر سرمایه‌های ملی اعم از مالی و جانی است.  

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام با اشاره به اینکه  طرح همیار پلیس ویژه دانش آموزان باهدف ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی ترافیک، تقویت انضباط اجتماعی و کاهش تخلفات رانندگی است افزود: تعداد۱۰۰هزارنفرازدانش آموزان که نقش‌آفرینان علم و ادب این استان هستند و در آستانه سال جدید همانند سال‌های گذشته پلیس را در این طرح یاری خواهند کرد.

 ناصری تصریح کرد: فرهنگ یاران و همیاران پلیس می‌توانند در کاهش حوادث و سوانح ترافیکی نقش مهمی داشته باشند و ضمن احترام به قانون و فرهنگ‌سازی در عرصه علم و ادب در بهبود رفتارهای ترافیکی نیز تأثیرگذار باشند.

وی به نقش معلمین جامعه به‌عنوان پیشتازان فرهنگی در زنجیره آموزش و فرهنگ‌سازی همیاران و اولیاء اشاره کرد و افزود: این معلمین عزیز هستند که تحت عنوان فرهنگ یاران ترافیک وارد عمل شده و به روند تکاملی طرح همیاران پلیس جامه عمل پوشیده و با ظرفیت ایجادشده در استقرار نظم و انضباط اجتماعی نقش‌آفرینی کند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام با اشاره به اینکه در نوروزسال گذشته هیچ‌گونه حادثه ترافیکی منجر به فوت در معابر درونشهری استان نداشته‌ایم ، اظهار امیدواری کرد: با به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها و همراهی و همدلی مردم خوب استان و دانش آموزان عزیز همیار پلیس ترافیکی آرام، ایمن و بدون حادثه را در سطح استان داشته باشیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.