سه‌شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۸

فرماندار تبریز:

۵۰۰ هزار نفر هرسال به جمع بیکاران کشور افزوده می‌شود

تبریز

تبریز- فرماندار تبریز گفت: در کشور ما سالانه یک میلیون ۲۰۰ هزار نفر به افراد جویای کار اضافه می شود و این در حالی است که دولت توان ایجاد ۷۰۰ هزار شغل را دارد.

به گزارش قدس آنلاین، رحیم شهرتی‌فر در گردهمایی رؤسا و مدیران نواحی و مناطق آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: دستگاه تعلیم و تربیت مختص گروه یا قشر خاصی نیست و باید همه اقشار جامعه در اداره کرد این نهاد تعیین کننده دخیل باشند.

وی با بیان اینکه نمود تحول تعلیم و تربیت در استان ارتقا رتبه کنکور از رتبه ۱۶ به دومی کشور است ، گفت: عملکرد دولت در زمینه‌های مختلف به خصوص در دستگاه تعلیم و تربیت چشمگیر و شایان توجه است.

شهرتی‌فر در خصوص مسائل آموزش و پرورش اظهار کرد: دستگاه تعلیم و تربیت مختص گروه یا قشر خاصی نیست و باید همه اقشار جامعه در اداره کرد این نهاد تعیین کننده دخیل باشند.

وی با اشاره به چالش‌های فرآروی دولت ادامه داد : در کشور ما سالانه یک میلیون ۲۰۰ هزار نفر به افراد جویای کار اضافه می‌شود و این در حالی است که دولت توان ایجاد ۷۰۰ هزار شغل را دارد.

وی همچنین گفت: با تلاش‌ها و تدابیر اتخاذ شده امروز نرخ بیکاری در استان از ۱۲ و ۸ دهم درصد در سال ۹۲ به ۱۰ و ۲ دهم درصد در سال ۹۵ کاهش داشته است.

فرماندار تبریز،کمک‌های داوطلبانه مردم به آموزش و پرورش را حاصل ایجاد اعتماد ، شفافیت هزینه کردها و آگاهی بیشتر اولیا به نیازهای اساسی آموزشی در مدارس عنوان داشت و خاطرنشان کرد: در کنار نیازهای آموزشی و امکانات سخت‌افزاری مورد نیاز، نباید از پرورش انسان مستقل و متفکر در مدارس غافل شد و لازم است ابتدا روش درست اندیشیدن، تشخیص اولویت‌ها و قضاوت درست در مقابل شنیده‌ها را به کودکان و نوجوانان بیاموزیم.

در پایان سخنان فرماندار تبریز و به پاس حمایت‌های موثر و همراهی همیشگی وی در تمام برنامه‌های آموزشی و پرورشی، روسای نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان با اهدا لوح تقدیر از خدمات و حمایت‌های شهرتی‌فر فرماندار تبریز قدردانی کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.