سه‌شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰

وزیر اطلاعات:

تخریب‌ها را مدیریت می کنیم/ یکی از مؤثرترین مؤلفه‌های امنیت حضور مردم در صحنه است

وزیر اطلاعات

اصفهان- وزیر اطلاعات با بیان اینکه در انتخابات تا جایی که بتوانیم تخریب‌ها را مدیریت خواهیم کرد و امنیت کامل را ایجاد می‌کنیم، گفت: دستگاه اطلاعاتی را برای بگیر و ببند درست نکرده‌اند بلکه این دستگاه برای آن ساخته شدند که ریشه‌های ناامنی را بسوزاند.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام سید محمود علوی صبح سه شنبه در همایش «انتخابات ۹۶، مشارکت همگانی، وحدت و همدلی، امنیت پایدار» با اشاره به دو محور امنیت و انتخابات اظهار کرد: سلامت و امنیت نعماتی است که مردم قدر آن را نمی‌دانند و بعد که این دو نعمت را از دست می‌دهند تازه قدر آن‌ها را می‌شناسند.

وی افزود: امروز ایران اسلامی ما از نعمت امنیت بی‌بدیلی برخوردار است در حالی که کشورهای منطقه بی‌ثبات و ناامن هستند؛ امنیت حاکم بر جمهوری اسلامی حق مردم است و البته این وظیفه نظام است تا امنیت را برای مردم فراهم سازد.

وزیر اطلاعات گفت: وظیفه سیستم حکومتی در حکومت اسلامی برقراری امنیت در کنار آرامش و سرور است؛ اگر امنیت باشد ولی لبخند بر لبان مردم نباشد، خیرات و برکات امنیت در جامعه نیز اثر نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: با برقراری آرامش بر دل انسان‌های با ایمان، ایمان بر ایمان آنان افزوده خواهد شد، بنابراین امنیت باید برای جامعه فراهم باشد اما فضای جامعه نباید امنیتی باشد.

علوی ادامه داد: امنیت بیش از آنکه برون‌زا باشد باید درون‌زا باشد تا کرامت مردم حفظ شود، کرامتی که خداوند به بندگان خود اعطا کرده است و اجازه سلب آن را از انسان نخواهد داد.

وی بیان داشت: هرچه کرامت و حرمت انسان‌ها بالاتر رود، امنیت درون‌زا در جامعه نیز افزایش پیدا خواهد کرد و ناهنجاری‌ها پایین می‌آید؛  ریشه ناهنجاری‌های جامعه ناشی از عقده‌ها و آسیب‌هایی است که در مردم ایجاد می‌شود.

وزیر اطلاعات یادآور شد: اگر شخصیت آحاد جامعه آسیب نبیند به سمت زورگویی و تکبر نخواهند رفت؛ اسلام شکستن و تحقیر شخصیت دیگران را حرام کرده بنابراین شخصیت هیچ کسی را نباید کوچک بشماریم چرا که جامعه آسیب می‌بیند.

وی عنوان داشت: هر چیزی به امنیت روانی جامعه آسیب برساند ممنوع است چراکه آحاد جامعه باید امنیت روانی را احساس کنند؛ همچنین امنیت نرم‌افزاری، امنیتی درون‌زاست که با اراده مردم به وجود خواهد آمد.

علوی متذکر شد: وزارت اطلاعات با بنیه علمی بالا این رویکرد سخت‌افزاری را در پیش نخواهد گرفت؛ دستگاه اطلاعاتی را برای بگیر و ببند درست نکرده‌اند بلکه این دستگاه برای آن ساخته شده که ریشه‌های ناامنی را بسوزاند و بتواند بحران‌ها را مدیریت کند.

وی تأکید کرد:  امنیت باید هم‌افزا باشد تا در برابر دشمن انسجام وجود داشته باشد و امروز در جمهوری اسلامی همه نیروها و دستگاه‌ها با یکدیگر هماهنگ بوده و منسجم هستند.

وزیر اطلاعات اظهار داشت: ثمره هم‌افزایی به وجود آمدن امنیت بی‌بدیل است تا در مسیر عقلانیت قرار گرفته تا دستاورد بیشتر و هزینه کمتر  برای نظام داشته باشیم.

وی ابراز داشت: نباید، چارچوب امنیت حریم خصوصی افراد باید است و اسلام اجازه ورود به حریم خصوصی مردم را نمی‌دهد، این کار معصیت است و معصیت نیز ما را به جایی نخواهد رساند.

علوی یادآور شد: نیت‌خوانی ممنوع است و نباید با آبروی مردم بازی شود چراکه این عمل از بدترین اعمال برای آزردن یک مؤمن است؛ ایجاد رعب فقط باید در مقابل دشمن باشد و داعش باید از نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی بترسد نه فعال اجتماعی و فعال رسانه‌ای داخلیی چراکه در این صورت از شکوفایی جلوگیری خواهد شد.

وی اضافه کرد: قانون جمهوری اسلامی برگرفته از شرع مقدس اسلام است و نباید آبروی مردم ریخته شود چراکه برخلاف قانون اسلام بوده و معصیت است؛ خورد کردن شخصیت، بازی با آبرو و ارعاب در دل مردم نیز معصیت است.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: بهترین و معجزه‌آساترین کار اطلاعاتی در اسلام کار اطلاعاتی اخلاق‌محور است چراکه راه پیشرفت در مسیر اخلاقی است؛ با خوداجتهادی نمی‌توانیم امنیت نخبگان و فعالان سیاسی جامعه را از بین ببریم.

وی عنوان داشت: اگر مردم در فضایی آرام بتوانند نفس بکشند برای ما ارزشمند است و مردم نیز در این صورت با ما همراه خواهند شد؛ تیمی که می‌خواست در فارس جنایت کند و در راهپیمایی ۲۲ بهمن فاجعه بیافریند توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) دستگیر شد.

علوی خاطرنشان کرد: یکی از کالاهایی که از جمهوری اسلامی صادر می‌شود، کالای امنیت است، امروز سربازان فنی وزارت اطلاعات در سوریه قوی‌ترین دستگاه‌ها را نصب کرده و با ارائه اطلاعات لازم قرارگاه‌های تروریست‌ها به صورت دقیق رصد می‌شوند.

وی بیان داشت: یکی از مؤثرترین مؤلفه‌های امنیت حضور مردم در صحنه است چراکه حضور مردم بازدارنده است؛ هرچه رقابت‌های انتخاباتی سالم‌تر باشد اثرگذاری بیشتری خواهد داشت.

وزیر اطلاعات گفت: در انتخابات تا جایی که بتوانیم تخریب‌ها را مدیریت خواهیم کرد و امنیت کامل را ایجاد می‌کنیم؛ امسال دو انتخابات مهم در پیش داریم که اگر حواسمان نباشد زلزله و سونامی در جامعه ایجاد خواهد شد.

وی اضافه کرد: باید به گونه‌ای رفتار کنیم که زلزله‌ای در انتخابات به وجود نیاید که با جلوگیری از تخریب‌ها و در چارچوب بودن مسیر می‌توان انتخابات خوبی برگزار کرد.

علوی اظهارداشت: امیدوارم خداوند متعال به ما توفیق دهد تا با تدابیر مقام معظم رهبری انتخاباتی برگزار شود تا برای انقلاب ما یک سرمایه و عقبه اجتماعی باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.