سه‌شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۶

حوزه‌هایی که انتخابات شوراها در آن‌ها الکترونیکی برگزار خواهد شد

انتخابات الکترونیکی

رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: براساس توافق حاصله مابین هیأت عالی نظارت بر انتخابات در شوراها و ستاد انتخابات کشور، حوزه‌های انتخابیه‌ای که شوراهای آن‌ها 7 تا 9 نفر است انتخابات شوراها الکترونیکی برگزار خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، سیدشهاب الدین چاوشی اظهار داشت: ستاد انتخابات استان تهران تمهیدات لازم را در جهت آموزش نیروها در دست اقدام دارد و ستاد تبلیغات انتخابات کشور نیز برای آموزش عمومی در این زمینه از طریق تیزرهای تلویزیونی اقدام خواهد کرد.

وی ادامه داد: هرچند که انتخابات در تمام حوزه­‌ها  الکترونیکی نیست اما در 19 شهر استان تهران که شوراهای 7 تا 9 نفره دارند انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد که می­تواند الگوی اطمینان­ بخشی برای انتخابات بعدی از جهت مسائل فنی و اجرائی باشد.

وی خاطرنشان کرد: در این شیوه تمام مراحل به صورت الکترونیکی انجام می­شود اما متقاضیان ثبت­ نام برای امضای نهایی فرم ثبت­نام باید در فرمانداری­ ها و بخشداری­ها حضور پیدا کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران ادامه داد: آن‌چه به عنوان پیش ثبت­نام در انتخابات شوراها اعلام شده در واقع تسهیلی برای رفاه حال ثبت نام کنندگان و جلوگیری از ازدحام مراجعان و ترافیک کاری است و چنانچه افرادی مدارک ثبت­نام­شان آماده باشد، می­‌توانند از طریق دفاتر پیشخوان نسبت به پیش ثبت­‌نام اینترنتی اقدام نمایند و در هنگام مراجعه حضوری به فرمانداری­‌ها و بخشداری­‌ها با تطبیق اطلاعات حضوری آنان با اطلاعات وارده در فرم پیش ثبت­نام، بدون معطلی ثبت­‌نام آنان انجام می‌شود و فرم اینترنتی را که مشخصات آن با مدارک حضوری توسط همکاران ما در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها تطبیق داده می‌شود امضاء و ثبت­‌نام، نهایی می‌گردد.

هیأت­های اجرایی انتخابات شوراها از 25 تا 29 اسفند در سطح حوزه­ های انتخابیه تشکیل و وظایف قانونی خود از جمله بررسی صلاحیت­ های داوطلبان را آغاز خواهند کرد.ثبت­‌نام رسمی انتخابات شوراها از 30 /12 /95 تا 6 /1 /96 به مدت هفت روز در محل فرمانداری­‌ها و بخشداری­‌های سراسر استان تهران انجام خواهد شد و افراد داوطلب باید از هم اکنون مدارک مورد نیاز برای ثبت­ نام را تهیه و آماده نمایند.

بررسی صلاحیت داوطلبان برای عضویت در شوراهای شهر و روستا توسط هیأت‌های اجرایی انجام و چنانچه افرادی واجد صلاحیت شناخته نشدند در صورت اعتراض طبق قانون ظرف 3 روز از 3 اردیبهشت سال جاری توسط هیأت عالی نظارت استان تهران مورد رسیدگی مجدد قرار خواهند گرفت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.