چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۶

آمبولانس های اورژانس گیلان در مکان های پر تجمع مستقر شدند

اورژانس گیلان- چهارشنبه سوری

رشت- مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان گفت: آمبولانس های اورژانس گیلان از عصر امروز (سه شنبه) در مکان های پرتجمع در مناطق مختلف استان مستقر شدند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، پیمان اسدی گفت: تعدادی از آمبولانس های مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان به مناسبت چهارشنبه سوری در میدان ها و مکان های پرتجمع کلانشهر رشت و سایر شهرستان های استان برای خدمات رسانی احتمالی مستقر شده اند.

وی اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل کشوری استقرار آمبولانس های ۱۱۵ با تجهیزات دارویی و امکانات مورد نیاز از ساعت ۱۴ امروز (سه شنبه) آغاز شده و تا یک بامداد فردا (چهارشنبه) ادامه دارد.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان یادآور شد: تاکنون حادثه ای مبنی بر امدادرسانی مربوط به حوادث چهارشنبه سوری گزارش نشده است.

۶۰ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای در گیلان و تمامی نیروهای ۱۱۵ استان برای امدادرسانی احتمالی چهارشنبه سوری به صورت ویژه آماده باش هستند، ۱۱۵ گیلان دارای بیش از ۴۰۰ نیرو، ۹۰ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس است.

به گزارش قدس آنلاین ،حوادث چهارشنبه آخر سال گذشته در گیلان، ۱۰۶ مصدوم و یک فوتی ( پسر ۱۶ ساله در رشت) بر جا گذاشت که ۲۵ نفر از مصدومان توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان در بیمارستان بستری شدند و بقیه به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند، بیشترین ماده انفجاری ترقه و بیشترین نوع آسیب نیز سوختگی بوده است. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.