چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۸

دبیر ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور:

روزانه ۵ کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور متولد می شود

كانون‌ مساجد

بجنورد- دبیر ستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد با اشاره به فعالیت ۲۳ هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد، از تولد روزانه پنج کانون در مساجد سطح کشور خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام حمیدرضا ارباب سلیمانی، در آئین تجلیل از فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی به صورت ویدئو کنفرانس گفت: به مناسبت گرامیداشت بیست و چهارمین سالروز تاسیس کانون های مساجد، علاوه بر استان خراسان شمالی همایش تقدیر از فعالان مساجد در ٣٠ استان دیگر هم در حال از برگزاری است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه خادمان مساجد قدم در راه انبیاء الهی گذاشته اند، بر رونق و آبادانی معنوی مساجد با حضور اقشار مختلف مردم به ویژه حضور پرشور جوانان و نوجوانان متعهد تأکید کرد و این اقدام را ستود.

وی اظهارداشت: همه ما باید تلاش کنیم تا فرهنگی را رقم بزنیم که در همه استان ها و در کنار هر مسجد شاهد فعالیت یک کانون فرهنگی و هنری و کتابخانه باشیم.

حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به راه اندازی حدود هفت هزار کانون فرهنگی و هنری در مدت سه سال اخیر، بیان کرد: این آمار نشان می دهد به طور میانگین ١٦٩ کانون فرهنگی و هنری در هر ماه و به طور متوسط روزانه پنج کانون در  مساجد سطح کشور متولد می شود.

وی با اشاره به ماده ١١٠ برنامه ششم توسعه به راه اندازی کانون فرهنگی و هنری در همه مساجد شهری و روستاهای بالای هزار نفر تا پایان برنامه اشاره کرد و از این برنامه به عنوان یکی از افتخارات مجلس نام برد که تحقق آن نیازمند همیاری و همدلی همه فعالان مسجدی است.

دبیرستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد تصریح کرد: امروز کانون های فرهنگی و هنری در نقطه ای قرار گرفته اند که دشمن از فعالیت آنها به وحشت افتاده چراکه آنان سیلی خورده جوانان مسجدی، بسیجی و کانونی هستند.

گفتنی است؛ برنامه سفر دبیرستادعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد به خراسان شمالی جهت حضور در این همایش به دلیل شرایط نامناسب آب و هوا لغو شده بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.