پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۰

۱۴۷ زندانی استان یزد مورد عفو قرار گرفتند

زندان

یزد- دبیر کمیسیون عفو، تخفیف و تبدیل مجازات محکومان استان یزد از موافقت با عفو و تخفیف مجازات ۱۴۷ نفر از زندانیان استان یزد در سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا حداد با بیان این خبر اظهارداشت: در طول سال جاری ۱۲ جلسه کمیسیون عفو استان به اتفاق اعضاء تشکیل گردید که در این جلسات ۲۷۸ در خواست متقاضیان عفو مطرح و مورد بررسی و اظهار نظر قرارگرفت.

وی افزود: از درخواست های واصل شده به دبیرخانه کمیسیون، ۱۳۲ مورد مربوط به جرائم عمومی و ۱۴۶ مورد نیز مرتبط با جرایم دادگاه انقلاب بوده است.

حداد تصریح کرد: از مجموع درخواست های موافقت شده با عفو و یا تخفیف مجازات محکومان، ۷۴ مورد مربوط به جرایم عمومی و ۷۳ مورد نیز جرایم مرتبط دادگاه های انقلاب بوده است.

وی ازعفو ۱۸ نفرازمحکومان که به مجازات اعدام محکوم شده بودند خبر داد وگفت: با بررسی همه جوانب پرونده های طرح شده که محکومین آنها با مجازات اعدام روبرو بودند ،کمسیون عفو استان ، ۱۸ نفر را مشمول استفاده از عفو و تخفیف مجازات دانست و با موافقت نهایی کمیسیون مرکزی و عنایات ریاست قوه قضاییه و مقام معظم رهبری مشمول یک تا دو درجه تخفیف گردیدند.

حداد با اشاره به ارسال درخواست اعمال ماده ۲۰ آیین نامه عفو، تخفیف و تبدیل مجازات که تنها در شرایط خاص توسط رئیس کل دادگستری امکان پذیرش و ارسال به مرکز را دارد ، خاطرنشان ساخت: در اجرای ماده۲۰ نیز ۱۰ درخواست پس از بررسی تمامی جوانب پرونده به مرکز ارسال گردید که از این تعداد نیز ۶ مورد آن مورد موافقت قرار گرفت.

دبیر کمیسیون عفو استان از موافقت کمسیون مرکزی با کاهش مجازات اعدام ۱۸ نفر به حبس ابد خبر داد و افزود: در این راستا ۷ نفر از افراد دارای مجازات حبس ابد نیز با دارا بودن شرایط عفو، حبس ابد آنان به ۱۵ سال تبدیل گردید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.