پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶

مدیرکل میراث فرهنگی البرز:

طرح جامع بوم‌گردی البرز به‌زودی آماده می‌شود

بوم گردی

کرج- مدیرکل میراث فرهنگی البرز با بیان اینکه طرح جامع بوم‌گردی استان بزودی آماده می‌شود، بیان کرد: شرکت بوم‌ایران مسئول تهیه و تدوین این طرح است.

به گزارش قدس آنلاین، عبدالناصر میرچی در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها در استان البرز با یکدیگر همکاری و هم‌پوشانی ندارند، اظهار کرد: تاسیسات نظام گردشگری از شمول قانون نظام صنفی خارج می‌شود و متولی همه امور مربوط به تاسیسات گردشگری پس از این متوجه سازمان میراث فرهنگی است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز با بیان اینکه دخالت‌های نابجای اتحادیه‌های مرتبط با سازمان صنعت و معدن هنوز در استان البرز ادامه دارد، افزود: هر کار مشخصی باید یک متولی مشخص داشته باشد و بقیه دستگاه‌ها باید همکار باشند.

میرچی خاطرنشان کرد: کاخ مروارید، کاخ مروارید می‌ماند و چون مرواریدی بر پیشانی استان البرز و شهر کرج می‌درخشد.

وی با اشاره به اینکه استان البرز قطب علم و فناوری کشور است، بیان کرد: ساوجبلاغ در کشور شناسنامه «شهر روستاهای شگفت‌انگیز» را داراست.

میرچی با بیان اینکه هیچ استانی در کشور بنایی به قدمت تپه ازبکی ندارد، ادامه داد: همه اقوام و طوائف در استان البرز نماینده دارند و کرج مرکز تجمع اقوام است.

وی با اشاره به اینکه در بحث آزادسازی تپه ازبکی هیچکس جز دادستان‌های نظرآباد و کرج میراث فرهنگی را همراهی نکردند، افزود: مقامات و مسئولان استان نسبت به بناهای تاریخی البرز بی‌توجه‌اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.