جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۰

در آستانه عید نوروز

۲۲ زندانی در اردبیل به آغوش خانواده بازگشتند

لغو مرخصی زندانیان

اردبیل- رئیس کل دادگستری استان اردبیل از آزادسازی ۲۲ نفر از زندانیان جرائم مالی و غیرعمد از سوی ستاد دیه اردبیل در آستانه عید نوروز خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام محمدعلی قاصدی شامگاه پنجشنبه در مراسم آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در اردبیل اظهار کرد: با همت ستاد دیه استان اردبیل در آستانه فرا رسیدن عید نوروز  ۲۲ نفر از زندانیان جرائم مالی و غیرعمد آزاد شدند .

 رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: در حال حاضر به تعداد ۷۰ پرونده مددجویان مالی و تصادفات به مرکز ارسال شده که امیدواریم در آستانه سال نو تشریفات قانونی آنها انجام شود و شاهد آزادی آنها باشیم، چرا که بیشتر ارتکاب جرم زندانیان جرائم غیرعمد از روی قصد نبوده و بسیاری از افراد به دلیل مشکل مالی هم‌اکنون در زندان به سر می‌برند.

قاصدی بیان کرد: برخی از مشکلات مالی ناشی از رعایت نکردن اصول زندگی اسلامی است که امیدواریم این موضوع مورد توجه همگان واقع شود تا بتوانیم تعادل اقتصادی را در جامعه فراهم کرده و شاهد کاهش زندانی شدن افراد به خاطر این موضوع باشیم.

یوسف خدادادی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و نایب رئیس هیئت امنای نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل نیز در این مراسم تصریح کرد: امسال به تعداد ۴۹۵ پرونده مورد بررسی قرار گرفته و تا به امروز ۲۲۸ نفر از طریق تسهیلات نمایندگی ستاد دیه استان آزاد شده‌اند و میزان بدهی محکومین مالی ۶۳ میلیارد ریال برآورد شده که ۲۳ میلیارد ریال با گذشت شاکیان به دست آمده و ۶ میلیارد و ۸۹۹ میلیون ریال آورده محکومان بوده و ما بقی نیز از طریق ستاد دیه پرداخت شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.