جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۲

آخرین نوسانات قیمت طلا و ارز در بازارهای جهانی

بازار طلا و ارز

قیمت هر اونس طلا پس از رسیدن به بالاترین رقم از ۶ مارس در جلسه قبلی، امروز در رقم ۱۲۲۶ دلار و ۳۱ سنت ثابت بود.

 به گزارش «قدس آنلاین»،  در حالی که پس از ارسال سیگنالی از سوی بانک مرکزی آمریکا مبنی  بر در پیش گرفتن روند کند افزایش نرخ بهره در سال جاری، ارزش دلار کاهش یافته، قیمت طلا امروز ثابت ماند و در آستانه اولین افزایش هفتگی در طی ۳ هفته گذشته قرار گرفت.

فدرال رزرو آمریکا این هفته همانطور که انتظار می رفت نرخ بهره را افزایش داد، اما پیش بینی قبلی خود مبنی بر ۳ نوبت افزایش نرخ بهره در سال جاری را تغییر نداد و امیدها به ۴ نوبت افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۷ را تضعیف کرد.

شاخص دلار، در برابر سبد ارزهای جهانی، امروز به رقم ۱۰۰.۱۶۰ رسید که پایین ترین رقم در ۵ هفته گذشته بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از رسیدن به بالاترین رقم از ۶ مارس در جلسه قبلی، امروز در رقم ۱۲۲۶ دلار و ۳۱ سنت ثابت بود. طلای آمریکا نیز با تغییری اندک در رقم ۱۲۲۶ دلار و ۲۰ سنت معامله شد.

طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است، زیرا چنین افزایشی موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و بالا رفتن ارزش دلار می شود که هر دوی این عوامل به ضرر قیمت طلاست.

جیانگ شو، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «بازار در مورد زمان افزایش بعدی نرخ بهره مطمئن نیست. من انتظار دارم قیمت طلا در فاصله انتخابات فرانسه و نشست ماه می فدرال رزرو آمریکا بین ۱۱۹۰ تا ۱۲۳۰ دلار در نوسان باشد.»

تحلیلگران معتقدند، نتیجه انتخابات این هفته هلند نگرانی ها در مورد ریسک سیاسی در اروپا را کاهش داده، زیرا مارک روته، نخست وزیر میانه روی این کشور در رقابت با حزب گریت وایلدرز که دارای تمایلات ضد اسلامی و ضد اتحادیه اروپایی بود به پیروزی رسید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.