شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰

احداث پارکینگ طبقاتی بجنورد در سال ۹۶ محقق می شود

 آئین بهره برداری از پارکینگ طبقاتی ابن سینا

بجنورد- رئیس شورای شهر بجنورد گفت: احداث پارکینگ طبقاتی در بجنورد که یکی از خواسته های اساسی مردم بود در سال ۹۶ محقق می شود.

به گزارش قدس آنلاین، حسین پیلتن اظهارداشت: مجوزهای لازم برای احداث پارکینگ طبقانی در چهارراه مخابرات در ۸ طبقه که ۶ طبقه آن پارکینگ و ۲ طبقه تجاری است، اخذ شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از معضلات شهر بجنورد نبود پارکینگ است، افزود: تا زمان احداث پارکینگ طبقاتی اجرای طرح پارک بان را پیگیری کردیم که از ابتدای سال ۹۶ این طرح دوباره اجرایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح جامع ترافیک نیز در دستورکار قراردارد و این طرح نیز در راستای کنترل ترافیک و اصلاح هندسی تقاطع های بجنورد باید در استان اجراشود.

پیلتن تصریح کرد: سال گذشته درراستای اجرای این طرح ۴ دستگاه هوشمند ترافیکی خریداری شد که دو دستگاه نصب شده و دو دستگاه دیگر نیز به زودی نصب می شود.

رئیس شورای شهربجنورد آسفالت حواشی شهر بجنورد را از دیگر اقدامات موثر درشهر عنوان و خاطرنشان کرد: از نیمه دوم سال ۹۴ و سال جاری به سمت و سوی آسفالت حواشی شهر پیش رفتیم که ۵۰ هزار تن قیر ۴۵۰ هزار مترمربع درسطح شهر عملیات آسفالت انجام شد.

پیلتن از تغییرچارت شهرداری بجنورد از سال آینده خبرداد و گفت : شهرداری بجنورد از سال ۹۶ دارای ۴ معاونت، دو منطقه شهرداری و ۷ سازمان می شود.

وی افزود: در چارت جدید نیز ۴۰۰ نفر از نیروهای شرکتی و قراردادی بعد ازبرگزاری آزمون به قرارداد پیمانی تبدیل می شوند.

وی از ایجاد شهربازی جدید و مناسب برای شهر بجنورد خبرداد و اظهارداشت: دستگاههای بازی شهربازی موجود استاندارد نیست در همین راستا توافقی با راه و شهرسازی برای تحویل زمین از اراضی ملی صورت گرفت که حدود ۵۴ هکتارزمین به شهرداری برای احداث شهربازی جدید واگذارشده است.

پیلتن یادآورشد: شهربازی جدید یا از طریق جذب سرمایه گذار یا از طریق منابع داخلی و تملک دارایی شهرداری احداث می شودو امکان نصب تلکابین از این شهربازی تا باباامان وجود دارد.

وی درادامه دررابطه با احداث المان میدان امام رضا (ع) بجنورد گفت: در حال حاضر برای ایام نوروز فضای سبز و گل کاری این میدان انجام شده ولی طراحی المان جدید برای این میدان درسال آینده عملیاتی می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.