شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۹

دخالت هیچ جناحی در انتخابات پذیرفته نیست

انتخابات

کرمان- رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای استان کرمان گفت: هیچ یکی از اعضای این هیات نباید از مسیر عدالت خارج شوند و باید صرفا براساس قوانین عمل کنند.

به گزارش قدس آنلاین، احمد انارکی محمدی صبح شنبه در نخستین گردهمایی اعضای هیات های نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای کرمان که در  تالار اجتماعات شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد، اظهار کرد: دخالت هیچ جناح و دسته ای را در انتخابات قبول نداریم و انتخابات باید کاملا سالم برگزار شود.

وی با بیان اینکه باید براساس قوانین عمل کنیم، ادامه داد: قانون اساسی باید به عنوان فصل الخطاب در تمام مراحل انتخابات مدنظرمان باشد.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستای کرمان با تأکید بر اینکه هیچ یک از اعضای هیات های نظارت استان، نباید از مسیر عدالت خارج شوند، ادامه داد: باید تلاش کنیم آبروی مردم حفظ شود.

قانون مداری اصل مهم انتخابات است

یحیی کمالی پور، نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی و عضو این هیات نیز در این جلسه اخلاق مداری و قانون مداری را در انتخابات یک اصل مهم دانست و اظهار کرد: تفکرات سیاسی نباید بر مسئولیت خطیر ما سیطره بیندازد.

وی با بیان اینکه باید در برگزاری انتخابات همگرایی داشته باشیم، ادامه داد: ضمن حفظ مواضع سیاسی، باید تقوای الهی را مدنظر قرار دهیم.

کمالی پور همچنین بر امانت‌داری و حفظ آبروی افراد در روند برگزاری انتخابات و حتی بعد از آن نیز تأکید کرد.

همکاری با هیات نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری ضروری است

فرشید فلاح، دبیر هیات نظارت بر انتخابات اسلامی شهر و روستای شوراهای اسلامی استان کرمان هم در این جلسه بر ضرورت تلاش برای برگزاری انتخاباتی سالم و کم حاشیه در سطح استان تأکید کرد و گفت: رویکرد فعالیت هیات نظارت استان، امانت داری، آبروداری، همکاری و کم کردن فاصله های سیاسی است.

وی به ضرورت همکاری و تعامل اعضای هیات های نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با هیات های اجرایی اشاره کرد و گفت: ارتباط و هماهنگی با هیات های نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و استفاده از تجربیان آن ها نیز ضروری است.

فلاح از همکاری تمام دستگاه‌های دولتی با هیات‌های نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا خبر داد و افزود: اگر بستر برای برگزاری انتخابات به‌خوبی فراهم باشد، مردم نیز در برگزاری انتخابات کمک و مشارکت می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.