شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۸

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران:

۳۰۰ هزار از نیروهای انتظامی گردشگران نوروزی را همراهی می کنند

سردار اشتری

اهواز-فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: به منظور ارتقای ایمنی و ارایه خدمات به مسافران نوروزی تعداد ۳۰۰ هزار از نیروهای انتظامی گردشگران را در ایام سال نو همراهی می کنند.

به گزارش قدس انلاین، سردار سرتیپ حسین اشتری امروز در مرز شلمچه و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امیدوارم با هماهنگی و همکاری مردم و پلیس بتوانیم کمترین تلفات و خسارات را داشته باشیم و با رعایت قوانین و ضوابط شاهد تعطیلاتی کم‌خطر و کم‌حادثه باشیم.

وی با بیان اینکه در خیلی از محورها تردد افزایش یافته و در نتیجه ترافیک سنگین شده است بیان کرد: تعداد زیادی از مردم کشورمان عازم عتبات هستند که به همین منظور تراکم ورود و خروج را در مرزهای شلمچه، چذابه و ایلام داریم.

سردار اشتری درباره آمار ورود و خروج از مرزهای شلمچه، چذابه و ایلام عنوان کرد: به نظر می‌رسد روزانه در حدود ۲۰ الی ۳۰ هزار نفر ورود می‌کنند و همین میزان نیز از کشور خارج می‌شوند البته در روزهای آینده ممکن است در این سه مرز این تعداد افزایش پیدا کند.

وی با اعلام در مرزهای هوایی نیز همکاران ما به‌صورت ۲۴ساعته آماده هستند افزود: توصیه می‌کنم که رانندگان در حین رانندگی موضوعات ایمنی را در نظر بگیرند و برای رسیدن به مقصد عجله نکنند؛ ما نیز همچون یار مهربان در خدمت مردم عزیز خواهیم بود.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران درباره وضعیت امنیتی مرز شلمچه و مرزهای جنوبی کشور تصریح کرد: وضعیت امنیتی در مرزهای سراسر کشور به‌ویژه خوزستان با توجه به گزارشها بسیار عالی است. حضور زائران مناطق عملیاتی تحت عنوان راهیان نور سبب افزایش امنیت می‌شود؛ مردم از این ذخیره و منبع معنوی بزرگ در حال استفاده هستند و ما هیچ مشکلی نیز نداشته‌ایم.

وی در توصیه‌ای برای جوانان در زمینه استفاده از این ذخایر معنوی گفت: بهترین کلام را مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیرشان داشتند که فرمودند بهترین راه برای مقابله با تهاجم‌های فرهنگی استفاده از ذخیره معنوی دفاع مقدس است و نیز فرمودند راهیان نور یک سنت حسنه است بنابراین آن عزیزانی که با نیت خالص به این مناطق می‌آیند حتماً با دست پر بازمی‌گردند.

سردار اشتری ادامه داد: زائران و نیز مردم باید از این ذخیره معنوی استفاده کنند؛ برای آزادسازی وجب به وجب و متر به متر این مناطق شهدای زیادی تقدیم شدند و مظلومانه به شهادت رسیدند ولی برای دفاع از استقلال و آزادی کشور ایستادگی کردند بنابراین باید قدر بدانیم و البته بدانیم که چه اتفاقاتی رخ داده که امروزه ما چنین با امنیت و آزاد در اینجا حضور داریم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.