شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۰

کی روش به 1400 نرسید

رکورد تیم ملی فوتبال ایران در آسیا چگونه شکست؟

تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران بعد از ۱۳۹۹ روز شکست‌ناپذیری در قاره آسیا امروز در دیداری تدارکاتی شکست خورد.

به گزارش قدس آنلاین، تیم ملی فوتبال ایران بعد از 1399 روز شکست‌ناپذیری در قاره آسیا روز شنبه در دیداری تدارکاتی در ورزشگاه‌ آزادی مقابل تیم ملی عراق با یک گل شکست خورد. آخرین دیداری که تیم ملی فوتبال ایران مقابل یک تیم آسیایی شکست خورد مربوط می‌شود به اول خرداد سال 1392 و در دیدار مقابل عمان.

تیم تحت هدایت کارلوس کی‌روش در اول خردادماه سال 92 در دیداری تدارکاتی مقابل عمان در مسقط 3 بر یک شکست خورد. از آن زمان به بعد تیم ملی ایران طی 3 سال و 10 ماه گذشته (به صورت دقیق 1399 روز پیش) در هیچ دیدار دوستانه و رسمی دیگری مقابل تیم‌های آسیایی شکست نخورد تا رکورد شکست‌ناپذیری مقابل تیم‌های قاره کهن در این مدت و تا به امروز همچنان ادامه داشته باشد.

از آن زمان تیم ملی ایران فقط در یک دیدار دیگر آن هم مقابل تیم ملی عراق در یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا 2015 استرالیا در ضربات پنالتی شکست خورد که البته شکست در ضربات پنالتی با توجه به قوانین فیفا، شکست محسوب نشده و این دیدار در 120 دقیقه نیز برای تیم ملی کشورمان با تساوی به پایان رسیده بود.

تیم ملی ایران همراه با کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی خود طی این 3 سال و 10 ماه در 29 دیدار رسمی و دوستانه دیگر مقابل تیم‌های آسیایی 23 پیروزی و 6 تساوی به دست آورده بود و امروز در سی‌امین دیدار آسیایی مقابل حریفان آسیایی سرانجام تن به شکست داد و ترمز تیم کی‌روش در این دیدار کشیده شد!

طی این 3 سال تیم ملی ایران علاوه بر بازی‌های دوستانه، در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2014 و 2018، مقدماتی جام ملت‌های آسیا 2015 و جام ملت‌های آسیا 2015 به میدان رفته بود.

در بین 29 بازی برگزار شده 2 دیدار با ازبکستان، 3 دیدار با کره‌جنوبی، دیدار با ژاپن، دیدار با چین، 3 دیدار با قطر و 2 دیدار با عراق نیز به چشم می‌خورد که ایران در هیچ کدام از این دیدارها شکست نخورد تا به امروز که بعد از ماه‌ها مقابل عراق شکست خورد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.