شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۱

بارش های بهاری همدان را در بر می گیرد

باران

همدان- مسئول مرکز پیش‌بینی هوای استان همدان با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی گفت: بارش‌ باران از فردا شدت می‌گیرد و احتمال وقوع سیل و طغیان رودخانه‌ها دور از انتظار نیست.

به گزارش قدس انلاین، نادر پیرتاج همدانی با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی از ظهر روز دوشنبه اظهار داشت: با توجه به آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و خروجی مدل‌های هواشناسی، فعالیت سامانه بارشی تا اواخر هفته جاری تداوم دارد.

وی افزود: از فردا یکشنبه تا بعد از ظهر دوشنبه ۳۰ اسفند ماه گاهی رگبار شدید  باران، رعد و برق، تگرگ، وزش شدید باد و در نقاط مستعد، بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

مسئول مرکز پیش‌بینی هوای استان همدان تصریح کرد: بر این اساس احتمال طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها و خسارات رعد و برق و تگرگ در برخی نقاط استان دور از انتظار نخواهد بود.

وی گفت: میزان بارش‌ها تا اواخر هفته جاری در استان همدان با شدت کمتری همراه خواهد بود که البته در بعضی ساعات احتمال وقوع رعد و برق و تگرگ و بارش برف وجود دارد.

پیرتاج‌همدانی بیان کرد: از بعد از ظهر فردا یکشنبه تا بعد از ظهر دوشنبه هفته جاری به دلیل شدت بارش  و گاهی به صورت برف، در ساعاتی اختلال و کولاک برف و لغزندگی و مه‌آلودگی جاده‌های مواصلاتی استان وجود دارد.

وی تأکید کرد: با توجه به شدت بارش‌ها در ساعاتی احتمال آبگرفتگی معابر عمومی در سطح شهرهای استان وجود دارد و لازم است از توقف در مسیر و حاشیه رودخانه‌ها پرهیز شود.

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.