شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۸

مهلت دریافت مدارک طرح رتبه‌بندی روزنامه‌ها تا ۲۵ فروردین سال ۹۶ تمدید شد

روزنامه

اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، طی اطلاعیه‌ای با اشاره به دریافت مدارک ۶۷ روزنامه تا ۲۵ اسفندماه، از تمدید مهلت دریافت مدارک شرکت در طرح رتبه‌بندی روزنامه‌ها ‌تا ۲۵ فروردین ماه ۹۶ خبر داد.

  به گزارش «قدس آنلاین»،  مدیران مسئول تا پایان ساعت اداری شنبه ۲۸ اسفند ماه فرصت دارند فرم تکمیل شده خوداظهاری طرح رتبه‌بندی را به این اداره کل ارسال کنند اما با توجه به درخواست‌های مکرر مدیران مسئول به‌ویژه مدیران روزنامه‌های محلی، منطقه‌ای و استانی،  مهلت دریافت مدارک تا ۲۵ فروردین ماه ۹۶ تمدید شد.

چندی پیش، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی از مدیران مسئول روزنامه‌های کشور دعوت کرده بود بر اساس شیوه‌نامه منتشر شده و با دقت، فرم خوداظهاری روزنامه خود را تکمیل و برای معاونت مطبوعاتی ارسال کنند.

حسن محرابی ضمن اعلام روزهای ۶ و ۲۳ بهمن و ۲ و ۱۵ اسفند ۹۵ به عنوان روزهای منتخب برای رتبه‌بندی روزنامه‌ها، اجرای رتبه‌بندی در این دوره را به دلیل اضافه شدن شاخص‌های کیفی، دقیق تر از دوره پیش توصیف کرد و یادآور شد: برای آشنایی مدیران مسئول با نحوه تکمیل فرم خوداظهاری، انجمن صنفی مدیران مسئول روزنامه‌های غیردولتی به عنوان مجری طرح رتبه‌بندی، در بهمن ماه گذشته کارگاه آموزشی برگزار کرد.

وی تاکید کرد: برای منظم شدن روند رسیدگی‌ها و تسریع در اعلام نتایج، مطابق بند ۱۲ دستورالعمل، مدارک جدید جز مواردی که در ابتدا تحویل شده از روزنامه‌ها پذیرفته نمی‌شود.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی همچنین به واگذاری داوری در زمینه عکس و گرافیک روزنامه‌ها به صنوف مرتبط اشاره کرد و افزود: به روزنامه‌هایی که جمع امتیاز خود اظهاری و امتیاز نهایی آنها (پس از مرحله تجدید نظر) اختلافی کم‌تر از ۱۰ درصد داشته باشد، یک امتیاز تشویقی داده ‌خواهد شد. همچنین روزنامه‌هایی که قرارداد خواهر خواندگی با رسانه‌های معتبر خارجی امضاء کرده باشند، با تأیید اداره کل رسانه‌های خارجی مشمول دریافت یک امتیاز تشویقی می‌شوند.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در انتها یادآور شد: تسریع در ارسال مدارک، توسط مدیران مسئول محترم روزنامه‌های کشور به خصوص روزنامه‌های محلی، منطقه‌ای و استانی سبب خواهد شد نتایج نهایی، که مبنای ارائه هرگونه تسهیلات اعطایی در سال ۹۶ است در موعد مقرر منتشر شود.

تمام مدیران مسئول محترم روزنامه ها (اعم از سراسری و غیر سراسری) برای شرکت در طرح رتبه بندی روزنامه‌ها (سال ۹۵) مطابق شیوه نامه مصوب کارگروه توسعه مطبوعات (اینجا) می توانند ۴ شماره روزنامه خود را به شرح زیر همراه با فرم خوداظهاری تکمیل شده، جداول الحاقی و مستندات لازم  به ساختمان معاونت مطبوعاتی (خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه هشتم، پلاک ۱۵، طبقه اول، آقای سرمدی) تحویل و رسید دریافت کنند تا برای بررسی کارشناسی و ارزیابی انجمن صنفی مدیران مسئول روزنامه‌های غیر دولتی ارسال شود.

انتهای پیام/ 

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.