شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۴

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی:

بد اخلاقی در انتخابات جایگاهی ندارد

انتخابات

مشهد- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی با تاکید بر لزوم زمینه سازی رقابتهای سالم انتخاباتی و خودداری از تخریب، گفت:احزاب ، گروهها و تشکلها باید با تصویر سازی درست زمینه شناساندن کاندیداها را برای مردم فراهم کنند.

به گزارش قدس آنلاین، سید عبدالله ارجائی در توضیح رقابت سالم اظهار کرد: انتخابات فعالیتی رقابتی است و در رقابت سالم، خصومت، تهمت زنی و تخریب رقیب جایگاهی ندارد و رقابت سالم بیان توانمندی های خود، تشریح  برنامه ها و راه حل مشکلات است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی در مورد اینکه جایگاه نقد عملکرد در تبلیغات انتخاباتی کجاست و فرق آن با تخریب چیست تصریح کرد: بررسی وضع موجود و توجه دادن مردم به وضع مطلوب، لازمه ی پیشرفت است وهیچگاه نباید به جایگاه و وضعیتی که در آن قرار داریم قانع باشیم.

وی افزود: نگاه ها و افق حرکت ها باید بلند باشد ولی در عین حال باید نقاط قوت فعلی هم دیده و یاد شود به این معنی که نباید کل عملکرد گذشتگان را در نگاه مردم بدون اثر جلوه داد و نباید تلاش آنان را نادیده گرفت و حتما باید به این توجه داشت که در آینده ای نزدیک کاندیدای امروز عضو سابق خواهد شد.

فرماندار اسبق فاروج با اشاره به نقش احزاب در انتخابات گفت: احزاب، گروه ها و تشکل ها، در روشن شدن فضا برای مردم نقش مهمی دارند، مخصوصا در انتخابات شوراهای شهر، زیرا تعداد نامزدها زیاد است و فرصت برای کسب شناخت کم است.

ارجائی افزود: نقش احزاب در انتخابات تعیین کننده است و به طور کلی برنامه محوری، رعایت اخلاق و تخصصی بودن فهرست های اعلامی جزو شاخص های فعالیت جریان های سیاسی باید باشد.

وی در خصوص ویژگی های شورای پنجم شهر مشهد تصریح کرد: مشهد شهری فراملی با مسائل پیچیده است و به همین خاطر مدیریت شهری  نقش مهمی در زندگی فعلی شهروندان و آینده شهر دارد، لذا بنظر می رسد شورای پنجم لازم است شورایی متعهد، متخصص، آشنا به مختصات و مسائل مشهد، دارای تجربه، خلاقیت و روحیه انقلابی باشد.

ارجائی نبود برنامه معین و مشخص، اهتمام نداشتن به مسائل اصلی و سرگرم شدن به مسائل دسته چندم، اتکا نکردن به فکر و توان نیروهای داخلی و اعتماد نداشتن به جوانان از اصلی ترین مشکلات فعلی کشور را اصلی ترین مشکلات امروز قوه مجریه دانست.

وی تاکید کرد: انتخابات، امتحانات است هم برای نامزدها، هم برای مجریان و هم  برای رای دهندگان بنابر این همگی باید خود را در محضر خداوند فرض کنند و قبل، حین و بعد انتخابات از بد اخلاقی دوری کرده و برای ارتقای جایگاه فعلی، هم در شورا و هم در قوه مجریه تلاش کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.