یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸

کره شمالی نسل جدیدی از موتور موشک را با موفقیت آزمایش کرد

رهبر کره شمالی

کره شمالی اعلام کرد که نسل جدیدی از موتور موشک را با موفقیت آزمایش کرده است.

  به گزارش «قدس آنلاین» به نقل از رویترز، خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) اعلام کرد که این کشور موتور موشک جدید و  قدرتمندی را با موفقیت آزمایش کرده است.

گزارش ها حاکیست که این آزمایش در حضور «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به انجام رسیده است.

رهبر کره شمالی در سخنانی این آزمایش که نسل جدیدی از موتورهای بسیار قوی در موشک و ماهواره‌ بَرها را در اختیار کره شمالی قرار داده است را «تولدی تازه‌ در صنعت موشکی» پیونگ یانگ توصیف کرده است.

لازم به ذکر است، کره شمالی اوایل اسفند ماه سال جاری میلادی نیز با شلیک چند فروند موشک بالستیک به آزمایش موشکی جدیدی اقدام کرده بود.
شورای اروپا نیز دوشنبه ۹ اسفندماه سال جاری با انتشار بیانیه ای از تصمیم خود برای تمدید و وضع برخی تحریم ها علیه کره شمالی بر اساس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه پیونگ یانگ خبر داد.

در متن این بیانیه آمده بود: امروز در ۲۷ فوریه سال جاری میلادی، این شورا با اتخاذ برخی تدابیر قانونی به وضع تحریم های سخت گیرانه تری علیه کره شمالی پرداخته است. تحریم های اعمالی اتحادیه اروپا به محدودیت های بیشتری علاوه بر قطعنامه ۲۳۲۱ شورای امنیت مصوب ۳۰ نوامبر سال ۲۰۱۶ می پردازد.

در این راستا، خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) نهم سپتامبر سال جاری اعلام کرده بود: آزمایش کره شمالی اجازه دستیابی به پتانسیل توان هسته ای و ویژگی های یک کلاهک هسته ای استاندارد که از توان نصب بر موشک های راهبردی بالستیک برخوردار باشد را به این کشور داده است.

اعلام این خبر باعث شد تا موجی از انتقادها علیه «پیونگ یانگ» آغاز و غرب به سرکردگی آمریکا وضع تحریم هایی را علیه کره شمالی در دستور کار خود قرار دهد.

این در حالی است که مذاکرات شش جانبه درباره برنامه هسته ای کره شمالی در سال ۲۰۰۹ با کارشکنی های متعدد آمریکا به شکست انجامید.

شایان ذکر است، کره شمالی بارها اعلام کرده است که برنامه موشکی و هسته ای این کشور، به منظور مقابله با تهدیدات آمریکا و متحدانش علیه «پیونگ یانگ» به انجام رسیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.