سه‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸

در دیدار با آبه؛

«پنس» در خصوص حمایت آمریکا از ژاپن در برابر کره شمالی اطمینان داد

پنس

معاون رئیس جمهور آمریکا که به ژاپن سفر کرده در دیدار با نخست وزیر این کشور درباره حمایت واشنگتن از توکیو در برابر کره شمالی اطمینان داد.

   به گزارش «قدس آنلاین» به نقل از رویترز، «مایک پنس» در دیدار با «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن، به وی درباره ادامه حمایت  آمریکا از ژاپن در برابر کره شمالی اطمینان داد.

معاون رئیس جمهور آمریکا به نخست وزیر ژاپن اطمینان داد که واشنگتن متعهد به حمایت از توکیو در برابر تهدیدهای موشکی و هسته ای کره شمالی است.

پنس که روز گذشته به نزدیکی مرز کره شمالی رفته بود از وجود اتحادی آهنین میان آمریکا و همیپمانان واشنگتن در آسیا سخن گفته بود.

معاون رئیس جمهوری آمریکا در ادامه سفر خود به کشورهای  آسیایی صبح امروز وارد ژاپن شد.

سفر پنس به آسیا در حالی انجام می شود که تنش میان آمریکا و کره شمالی به اوج خود رسیده و در همین رابطه وی روز گذشته اعلام کرده بود که «صبر استراتژیک» آمریکا در قبال کره شمالی پایان یافته است.

معاون رئیس جمهوری آمریکا همچنین مدعی شده بود که حملات اخیر آمریکا به سوریه و افغانستان نشانه ای است برای کره شمالی تا از اقدمات خود دست بکشد.

در واکنش به این تهدیدات، معاون وزیر خارجه کره شمالی با بیان اینکه برنامه و تسلیحات هسته ای این کشور قابل مذاکره نیستند، آمریکا را تهدید کرد که در صورت تجاوز به کشورش، پاسخی سخت دریافت خواهد کرد.

سفیر کره شمالی در سازمان ملل نیز گفت که کشورش برای هرگونه رویارویی احتمالی نظامی با آمریکا آمادگی کامل دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.