چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳

رئیس جمهور در جمع اهالی روستای سیل زده چنار:

اجازه طولانی شدن مشکلات سیل زده ها را نمی دهیم

روحانی

عجب شیر- رئیس جمهور در جمع اهالی روستای سیل زده چنار شهرستان عجب شیر با تاکید بر ضرورت تلاش برای یافتن اجساد مفقود شده این حادثه به ستاد بازسازی دستور داد از امروز نسبت به آغاز عملیات بازسازی خانه های آسیب دیده اقدام کنند.

به گزارش قدس آنلاین، حسن روحانی روز چهارشنبه در جمع اهالی روستای سیل زده چنار شهرستان عجب شیر با بیان اینکه این حادثه سیل برای همه مردم ایران به ویژه در استان اذربایجان شرقی و روستای چنار تلخ و دلخراش بود،گفت: عزیزانی که از دست رفتند همه برداران و خواهران مردم غمزده ایران اسلامی هستند.

وی افزود: در این روزها مردم استان های آذربایجان شرقی و غربی ، اردبیل و کردستان روزهای تلخی را سپری کردند، ولی اهالی روستای چنار بیشترین غم را کشیدند .

روحانی با بیان اینکه از دست دادن ۲۰ نفر از اهالی این روستا بسیار تکان دهنده بوده و هنوز ۲ نفر از پیکر مفقودان یافته نشده است، گفت: دولت همه توان خود را برای بازسازی منازل تخریب شده و آسیب دیده در قالب کمک های مستقیم و تسهیلات کم بهره بکار می بندد.

وی بر مناسب سازی خانه های روستاها تاکید کرد و گفت: دولت برای ساماندهی خانه های روستایی در حریم رودخانه ها باید برنامه ریزی کند.

رئیس جمهوری با اشاره به اختصاص اعتبار اولیه برای ساماندهی وضعیت مناطق خسارت دیده از سیل در ۴ استان کشور گفت: تلاش برای حل مشکلات ادامه دارد و همه مسئولان از رهبری تا نیروهای امدادی و درمانی ، سپاه و ارتش در کنار آسیب دیده ها هستند.

وی با تاکید بر اینکه هیچگاه نباید همدیگر را در روزهای سخت فراموش کنیم، گفت: مردم ما در این زمینه نمره ۲۰ دارند و امدادرسانی به روستای چنار هم باید با نمره ۲۰ در تاریخ باقی بماند تا در کنار هم بودن مردم در روزهای سخت ثابت شود.

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تلاش برای یافتن اجساد مفقود شده این حادثه به ستاد بازسازی دستور داد از امروز نسبت به آغاز عملیات بازسازی خانه های آسیب دیده اقدام کنند.

روحانی با تقدیر از تلاش‌های هلال احمر، وزارت بهداشت و درمان و نیروهای مسلح اعم از سپاه، بسیج و ارتش که در کنار مردم بوده و به آنها کمک کرده‌اند، گفت: ما نباید یکدیگر را در روزهای سخت، فراموش کنیم، دولت با همه توان در کنار شما خواهد بود و امروز در استانداری آذربایجان شرقی نیز با تشکیل جلسه ستاد بحران، حوادث اخیر بار دیگر بررسی و تصمیمات لازم برای جبران سریع خسارات اتخاذ خواهد شد.

رییس‌ جمهور افزود: از همه مسئولین که از ابتدا در کنار مردم بوده و آلام آنها را رفع کردند، و همه بخش‌های امدادی، درمانی و انتظامی تقدیر می‌کنم و از مسئولین می‌خواهم برای یافتن باقیمانده مفقودین در چنار و آذرشهر و سایر مناطق، بیش از پیش تلاش کنند و نیز برای ساختن خانه‌هایی که آسیب دیده و یا به طور کامل از بین رفته‌اند، تلاش لازم را انجام دهند.

روحانی اظهار داشت: به وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن دستور می‌دهم که عملیات ساخت و بازسازی، خانه‌های مردم را در مناطق آسیب دیده از امروز آغاز کند.

رئیس جمهور تأکید کرد: مردم بدانند که دولت در کنار آنهاست و به آنها دست مریزاد می‌گویم که توانستند یکدیگر را یاری کرده و به وظایف دینی، اخلاقی و تعاون هم در کنار یکدیگر باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.