پنجشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۰

وزیر کار و تعاون:

تسهیلات صندوقهای خرد محلی ۲ برابر شد

وزیر کار و تعاون

 وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از دو برابر شدن تسهیلات صندوق های خرد محلی خبرداد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، در جریان سفر رییس جمهور به شیراز ۵۶۰ صندوق خرد محلی با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  و از طریق ارتباط ویدیو کنفرانسی با دکتر روحانی افتتاح شد.

در این مراسم وزیر کار در ارتباط ویدیو کنفرانسی خود با محل اسقرار رییس جمهور گفت: دولت تدبیر و امید دولتی نبود که فقط به رشد اقتصادی توجه کند بلکه همزمان با این رشد به گسترش عدالت، کاهش فقر، افزایش سطح رفاه مردم و کاهش فاصله طبقاتی نیز توجه کرد.

علی ربیعی با بیان اینکه ۵۶۰ صندوق خرد محلی در این مراسم افتتاح شد، ادامه داد: از این تعداد ۸۵ صندوق در فارس قرار دارد که این صندوقها باعث مهاجرت معکوس روستاییان به شهرها، توسعه همراه با نشاط روستاها و و افزایش ماندگاری افراد در روستاها به دلیل ایجاد اشتغال خواهد شد.

وی افزود:  علاوه بر افتتاح همزمان این طرح ها در سطح کشور، ۴ ورزشگاه کارگری در شهرهای فراشبند، قیر و کارزین، زرین دشت و بوانات و یک مرکز ساختار سنجش کارگران در فارس نیز افتتاح خواهد شد.

ربیعی یادآور شد: توسعه این مراکز و ورزشگاهها باعث افزایش سطح سلامت کارگران، بهبود سلامت روانی انها و ایجاد امنیت روانی برای قشر کارگران زحمتکش می شود.

مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود خبر از دوبرابر شدن تسهیلات صندوقهای خرد محلی داد و گفت: تسهیلات این صندوقها امسال از یک میلیون تومان به دو میلیون تومان افزایش خواهد یافت و تلاش میکنیم این رقم در پایان سال بازهم جهش داشته باشد.

ربیعی همچنین از اجرای برنامه هایی خبرداد که زنان روستایی خود صاحب دفترچه بیمه شده و  از مزایای بازنشستگی آن بهره ببرند.

وی مهارت آموزی به روستاییان و اجرای طرحهای سیار اموزشی با همکاری سازمان فنی و حرفه ای را از دیگر برنامه های خود در سال جاری ذکر کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.