جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۲

رئیس جمهور تاتارستان با تولیت آستان قدس رضوی دیدار کرد

رييسي

مشهد- نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور مسلمانان و رئیس جمهور تاتارستان شامگاه پنجشنبه در مشهد با تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام ‌والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در این دیدار گفت: مذهب مشترک مهمترین عامل در احساس قرابت و نزدیکی جمهوری اسلامی ایران با ملت تاتارستان است.
وی افزود: بی‌تردید اراده رهبر معظم انقلاب اسلامی، دولت و مسئولان جمهوری اسلامی ایران بر گسترش هرچه بیشتر روابط است. امروز ایران اسلامی با جمهوری تاتارستان و روسیه ارتباط دوستانه بسیار نزدیکی دارد و ان‌شاءالله شاهد تعمیق هرچه بیشتر این روابط در آینده خواهیم بود.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه همچنین گفت: این آستان در حوزه‌های پذیرش دانشجو در دانشگاههای امام رضا(ع) و علوم اسلامی رضوی، ایجاد فرصت مطالعاتی برای اساتید دانشگاههای تاتارستان و در عرصه‌های گردشگری سلامت و زیارت می‌تواند با جمهوری تاتارستان همکاری مشترک داشته باشد.
رئیس‌ جمهور تاتارستان نیز در این دیدار با تشکر از میهمان نوازی مردم و مسئولان ایران اسلامی بر گسترش هرچه بیشتر روابط با آستان قدس رضوی تأکید و بیان کرد: اکثریت مردم جمهوری خودمختار تاتارستان مسلمان هستند و به همین سبب زمینه برای گسترش هرچه بیشتر روابط با ایران اسلامی و آستان قدس رضوی وجود دارد.
رستم مینیخانوف با تجمید از کتابخانه و موزه مرکزی آستان قدس رضوی افزود: عظمت، شکوه و غنای کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی نشاندهنده جایگاه فرهنگ، ادب و هنر در نزد ملت بزرگ ایران است و جمهوری تاتارستان خواستار گسترش هرچه بیشتر روابط این کتابخانه با مراکز فرهنگی و علمی است.
گفتنی است جمهوری خودمختار تاتارستان یکی از ۲۱ جمهوری فدراسیون روسیه و یکی از مناطق مهم آن کشور از نظر اقتصادی و گردشگری در مشرق قسمت اروپایی روسیه و در وادی رود ولگا است.
تاتارستان با اکثریت جمعیت مسلمان رتبه ششم تولید ناخالص داخلی روسیه و رتبه سوم محصولات کشاورزی، صنعت ساختمان، سرمایه گذاریهای ثابت، جایگاه پنجم صنعتی و دوم تجارت خرد را در فدراسیون روسیه دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.