جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶

امام جمعه قم:

ثبت نام نامزدهای این دوره انتخابات ضعف قانون را نمایان کرد

بوشهری

قم- امام جمعه قم اظهار داشت: ثبت‌نام نامزد های این دوره انتخابات نقص قانون را نشان داد زیرا مدیر و مدبر بودن در قانون آمده است اما چرا باید بچه ۶ ساله در انتخابات ثبت‌نام کند؟

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته  در مصلی قدس با اشاره به وجود ضعف قانون در ثبت‌نام داوطلبان گفت: ثبت‌نام این تعداد در انتخابات نقص قانون را نشان می‌دهد، مدیر و مدبر بودن در قانون آمده است اما چرا باید بچه ۶ ساله در انتخابات ثبت‌نام کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: قانونی باید از سوی مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان تدوین شود که در آینده شاهد این مسائل نباشیم.

آیت‌الله حسینی بوشهری بی‌اخلاقی،تهمت و دروغ را نرخ رایج زمان انتخابات از سوی برخی افراد بیان کرد و گفت: اخلاق‌مداری را هم کاندیداها و مردم رعایت کنند تا شاهد انتخاباتی پرشور در ۲۹ اردیبهشت باشیم.

وی بابیان معیارهای فرد اصلح از سوی مردم و مسئولان، تصریح کرد: داشتن دغدغه زندگی مردم، دلسوزی نسبت به‌نظام اسلامی و ولایت مدار بودن ازجمله معیارهای انتخاب فرد اصلح در انتخابات است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: امیدواریم در روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه شاهد حضور پرشور مردم در انتخابات باشیم تا دشمنان را به شگفتی بیاندازند.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به مسئله انتخابات ریاست جمهوری و شوراها گفت: انتخابات مظهر آبروی نظام و مظهر اراده ملی است، انتخابات حضور و ظهور قدرت ملی ما است، تمام مسئولان ذی‌ربط موظف‌اند که به‌گونه‌ای عمل کنند که انتخاباتی امن، پرشور، رقابتی و قانونمند و در شأن نظام برگزار شود.

وی با اشاره به برکات انتخابات گفت: انتخابات زمینه گردش نخبگان را فراهم می‌کند، انتخابات به حضور و نقش مردم در کنار نظام تحقق عینی می‌بخشد، انتخابات فرصتی برای آشنایی مردم با مسائل مختلف است.

آیت‌الله حسینی بوشهری ادامه داد: قانون‌مداری به‌عنوان یک اصل اساسی باید موردتوجه قرار گیرد، برخی از کاندیدهایی که توسط شورای نگهبان تأیید نشده‌اند رسماً اعلام کرده‌اند که در مقابل شورای نگهبان تمکین می‌کنیم، این برای نظام بسیار لذت‌بخش است که شورای نگهبان قانون و مصالح نظام را در نظر گرفته است.

وی به سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: سپاه علاوه بر هویت نظامی هویت مردمی و مکتبی دارد، اگر سپاه نبود کشور نبود و این جمله ماندنی از امام راحل در رابطه با سپاه پاسداران است، سپاه هم در طول دفاع مقدس و هم در سازندگی کشور پرونده درخشانی از خود برجای گذاشته است.

امام‌جمعه قم به سالروز انقلاب فرهنگی اشاره کرد و گفت: فرهنگ زیربنای کشور است، اگر می‌خواهیم زیرساخت فرهنگی کشور تقویت شود باید مراکز آموزش وپرورش و حوزه‌های ما دست‌به‌دست هم دهند تا فضای کشور فرهنگی بشود.

امام‌جمعه قم با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) در رابطه باتقوای الهی و عمل به دستورات خداوند اظهار داشت: ایشان فرموده‌اند در حال سکوت مردم را به‌سوی خداوند دعوت کنید چراکه با رفتار خود در جامعه دینی می‌توان تأثیرگذار بود.

وی بابیان اینکه دو نوع اثر و فایده برای امربه‌معروف ونهی از منکر می‌توان مطرح کرد، گفت: آثار و فواید فردی و آثار اجتماعی امربه‌معروف و نهی از منکر دو نوع اثر این فریضه هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.