یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲

مدیرکل بهزیستی لرستان:

بیش از یکهزار کودک از تحصیل بازمانده در لرستان وجود دارد

دختران بازمانده از تحصیل

خرم آباد- مدیرکل بهزیستی لرستان با اشاره به وجود ۳ هزار و ۴۱۱ کودک بی‌سواد در استان، گفت: با پیگیری‌های انجام شده دلیل اکثر افراد برای ترک تحصیل مشکل در روند ثبت‌نام بود که مشکل برخی از آن‌ها حل شده، اما در حال حاضر از این تعداد یکهزار و ۳۱ نفر به دلایل مختلف از تحصیل بازمانده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، اسدالله حیدری در کارگروه بانوان استان با موضوع «حقوق کودکان» با اشاره به جمعیت یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفری استان لرستان، اظهار کرد: از این تعداد ۳۶۷ هزار نفر کودک و نوجوان هستند که لازم است مسئولان برای این گروه حساس و آینده‌ساز کشور برنامه‌های مدون و مطالعه شده دقیق داشته باشند.

وی تصریح کرد: باید به شکلی فرهنگ‌سازی شود که خانواده‌ها سرمایه‌گذاری در زمینه کودکان را تشریفاتی ندانند چراکه اگر می‌خواهیم در آینده جامعه توسعه‌یافته داشته ‌باشیم باید امروز کودکان توانمند و توسعه‌یافته داشته باشیم.

حیدری ادامه داد: ۶ مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در استان فعال هستند که ۹۵ تا ۱۰۰ نفر در این مراکز نگهداری می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی لرستان با اشاره به این‌که ۶۰۰ کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست یا با اقوام نزدیک خانواده خود یا در مراکز شبه‌خانواده زندگی می‌کنند، ادامه داد: مرکز ساماندهی کودکان کار در مرکز استان طی سال گذشته راه‌اندازی شد که ۱۴۰ نفر در این مرکز نگهداری می‌شوند و از این تعداد ۱۰۰ نفر کودکان کار و ۴۰ نفر کودکان خیابانی هستند.

حیدری بیان کرد: ۲۸۴ مهد کودک تحت‌نظر بهزیستی استان فعالیت دارند که از این تعداد ۸۵ مهد شهری، ۱۶۸ مهد روستایی و ۱۶ مهد در حاشیه شهرها هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.