دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶

نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

حل مشکلات اشتغال سلامت روح و جسم جامعه را تضمین می کند

آیت‌ الله میرعمادی

خرم آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: اگر بخواهیم درد جامعه را درمان کنیم باید به اشتغال و تولید روی‌آوریم چراکه اشتغال سبب سلامت روحی و جسمی جامعه است.

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر دوشنبه در آئین نواختن زنگ سلامت در دبیرستان شاهد با اشاره به تأکیدات دین مبین اسلام بر سلامت جسم و روح اظهار داشت: این مهم همواره در ادعیه و کتب اسلامی به آن تأکید شده است چراکه برای رشد و تعالی و تقرب به‌سوی خدا نیازمند سلامت هستیم و عبادت و بندگی خدا و پیشرفت در سایه سلامت است و جامعه بانشاط جامعه با سلامت است.

وی سلامت جامعه را منشأ پیشرفت مادی و معنوی انسان توصیف کرد و افزود: از نشانه‌های شکوفایی و درخشش هر ملت و مردمی سلامت است  بنابراین در امر تعلیم و تربیت در صورت تربیت و آموزش صحیح باید تلاش کرد و مدرسه بانشاط مدرسه‌ای است که دانش آموزان آن در سلامت به سر برند اما باید دانست چه عواملی سبب به خطر افتادن سلامت انسان می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بابیان اینکه انواع بیماری‌ها سلامت را به خطر می‌اندازد، عنوان کرد: سلامت روح اساس سلامت است و در قرآن کریم ایمان به‌عنوان مهم‌ترین عامل سلامت ذکرشده برای اینکه مؤمن هر چیزی که برایش ضرر داشته باشد انجام نمی‌دهد بنابراین ایمان نگهبان سلامت است.

وی نماز را دومین عامل سلامت برشمرد و بیان کرد: اهتمام ورزیدن به امر نماز انسان را از زشتی‌ها و آلودگی‌ها پاک می‌کند و مدرسه سلامت مدرسه‌ای است که همه دانش‌آموزانش اهل نماز و بندگی خدا باشند.

آیت‌الله میرعمادی خاطرنشان کرد: روزه گرفتن سومین عامل سلامت است همان‌طور که پیامبر اکرم فرمودند روزه‌بگیرید تا سلامت باشید و امروز در علوم پزشکی و روانشناسی دانشمندان روی این تکیه می‌کنند که اگر می‌خواهیم سلامت جسم و روحمان حفظ شود باید از پرخوری امساک کرد.

به گفته وی عامل دیگر سلامت انسان مسئله صدقه دادن چه واجب و چه مستحب است که سبب سلامت انسان می‌شود چراکه اسلام دینی اجتماعی است و همه باید در سلامت باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان مسئله صله‌رحم را از دیگر عوامل سلامت برشمرد و گفت: در اسلام هرچه که برای سلامت روح و جسم ضرر داشته باشد حرام است و این‌یک قاعده کلی است.

وی با تأکید بر لزوم به وجود آوردن تعهد اجتماعی و حرکت جمعی در امر سلامت عنوان کرد: انسانی که اشتغال نداشته باشد افسرده است و از مهم‌ترین عوامل افسردگی بیکاری است پس اگر به دنبال سلامت جامعه هستیم باید به فکر اشتغال باشیم.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به شعار امسال بیان کرد: اگر بخواهیم درد جامعه را درمان کنیم باید به اشتغال و تولید روی‌آوریم چراکه اشتغال سبب سلامت است و خانواده‌ای که در آن‌یک بیکار وجود داشته باشد آن خانواده افسرده است بنابراین هرچقدر عوامل بهداشتی و پزشکی در جامعه را رواج دهیم اما بیکاری در آن جامعه باشد آن جامعه، جامعه‌ای بانشاط نیست بنابراین باید به سراغ عواملی که سلامت را به مخاطره می‌اندازد رفت و آن‌ها را شناسایی و ریشه‌کن کرد.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در امر سلامت پیشتاز بوده و امروز رتبه ایران در دنیا در امر سلامت رتبه ممتازی است و این نشان می‌دهد همه به دنبال حفظ سلامت عمومی و فردی جامعه هستند و امر سلامت باید با جدیت دنبال شود تا همه امور در مسیر صحیح قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.