شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۴

پاسخ آستان قدس رضوی به شائبه سیاسی بودن ملاقات رئیسی با یک مقام روس

سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در دیدار رستم مینیخانوف

پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی به شائبه رسانه‌ای که در خصوص دیدار تولیت آستان قدس رضوی با رئیس جمهوری خودمختار تاتارستان روسیه و نماینده پوتین در مشهد مطرح شده بود، پاسخ داد.

به گزارش قدس آنلاین، رستم مینیخانوف رئیس جمهوری تاتارستان، 31 فروردین گذشته در سفری به مشهد با حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی دیدار کرد و در پی آن این پرسش مطرح شد که چرا وی که مقامی دیپلماتیک نیست و نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده ، چنین دیداری داشته است.
پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس پس از 10 روز از این دیدار روز شنبه به نقل از قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در واکنش به این موضوع گزارش داد: رئیس جمهوری تاتارستان به دعوت دولت محترم به کشورمان سفر کرده بود و به درخواست استانداری خراسان رضوی پس از بازدید از دانشگاه فردوسی و کتابخانه مرکزی حرم مطهر با تولیت آستان قدس رضوی دیدار کرد.
سیدمرتضی بختیاری افزود: وی در دیدار با تولیت آستان قدس پیشنهادهای متنوع سرمایه گذاری مشترک، تبادل دانش فنی و توسعه زیرساخت های علم و فناوری را مطرح کرد که با بررسی و اجرایی شدن این مصوبات، شاهد افزایش سطح همکاری‌ ها خواهیم بود.
وی افزود: رئیس جمهوری تاتارستان در این دیدار که با حضور نمایندگان دولت، اصحاب رسانه و فعالان اقتصادی و فرهنگی برگزار شد، اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو ملت را گسترده دانست و ترویج اسلام معتدل را تنها راه حل مقابله با تحرکات افراط گرایانه برشمرد.
بختیاری همچنین حضور مقامات برجسته کشورهای مختلف و شخصیت‌های بین‌المللی در حرم مطهر و تعامل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آستان قدس با سایر ملل در 39 سال گذشته را یادآور شد و گفت: وجود فرصت‌هایی این چنین، بسیار ارزشمند است و تلاش ما برای بهره‌مندی از این ظرفیت‌ها باید بیش از این باشد.
امروز برخی کانال های تلگرامی رسانه های اصولگرا و حامی حجت الاسلام رئیسی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، سند اداری استانداری خراسان رضوی به منظور انجام ملاقات تولیت با رئیس جمهوری تاتارستان را منتشر کردند.
در این سند که به امضای مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری خراسان رضوی رسیده از رئیس دفتر تولیت آستان قدس خواسته شده که با توجه به درخواست رئیس جمهوری تاتارستان، برای ملاقات وی با تولیت آستان برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.