سه‌شنبه ۱۲ اردی‌بهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳

رئیس کل دادگستری گلستان:

۶۵۳ هکتار از زمین‌های جنگلی گلستان به بیت‌المال بازگردانده شد

جنگل گلستان

گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با رای دادگاه‌های استان، ۶۵۳ هکتار زمین‌های جنگلی و مرتعی گلستان، سال گذشته به بیت‌المال بازگشت.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گلستان، هادی هاشمیان اظهار کرد: حدود ۳۰ هکتار از این زمین‌ها جنگلی و ۶۲۳ هکتار هم مرتعی بود که با حکم دادگاه‌های استان خلع ید و به منابع طبیعی بازگردانده شد.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این زمین‌ها، میلیاردها تومان است، تصریح کرد: با توجه به پسروی آب دریا در سال‌های اخیر برای جلوگیری از تصرف زمین‌های ساحلی، هماهنگی‌ها لازم با دستگاه‌های اجرایی مرتبط  صورت گرفته است.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با تلاش دادستان‌های سراسر استان پارسال از تغییر کاربری ۴۲۰ هزار مترمربع زمین‌های کشاورزی استان جلوگیری شد.

هاشمیان افزود: نکته مهم درباره زمین‌های کشاورزی و باغی این است که جلوی تغییر کاربری‌ها در همان مراحل ابتدایی گرفته شد و اجازه ندادیم ساخت و ساز در این زمین‌ها آغاز شود.

وی با تاکید بر اینکه در نگاه ما پیشگیری مقدم بر قلع و قمع است، افزود: به همین منظور پارسال از دادستان‌ها خواستیم برای برخورد با متخلفان، منتظر گزارش دستگاه‌های اجرایی کنند و در صورت دریافت گزارش‌های مردمی، بلافاصله اقدام کنند و برای مدیرانی هم که تخلفات را دیر گزارش می‌کنند یا گزارش نمی‌کنند، نیز پرونده تشکیل دهند.

هاشمیان افزود: با قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با متخلفان و همراهی مردم و مسوولان سال گذشته ۲۸۸ مورد فنس و دیوارهایی که به منظور تفکیک زمین‌های کشاورزی به منظور ویلاسازی ساخته شده بود، برداشته شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: امسال هم  شورای حفظ بیت‌المال استان، با دقت و حساسیت، حوزه‌ی کشاورزی، منابع طبیعی و انفال استان را رصد می‌کند تا عرصه را بر سودجویان تنگ کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.