یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷

نماینده مردم سیرجان در مجلس مطرح کرد:

معضل شدید بیکاری در کرمان/ بیش از ۲۰۰۰ نیروی غیربومی در کرمان وجود دارد

بیکاری

کرمان- نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی از وجود تعداد زیاد نیروی غیر بومی در استان کرمان خبر داد و گفت: بنده به‌عنوان نماینده مردم، تذکرات لازم را به مسئولین مربوطه داده‌ام، اما آنچه به جایی نرسد، فریاد است و فریاد.

به گزارش قدس آنلاین، شهباز حسن‌پور با بیان اینکه متأسفانه امروز بیش از ده‌ها شرکت در استان کرمان در حال فعالیت هستند که دفاتر آن‌ها در استان کرمان نیست و مالیات و عوارض آن‌ها در کرمان پرداخت نمی‌شود، گفت: نیروی کار این شرکت‌ها حتی از نیروهای غیر بومی است و با توجه به این‌که استان کرمان یکی از پهناورترین استان‌های کشور است، بنابراین با معضل شدید بیکاری در استان روبرو هستیم.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی این اقدام را بسیار نازیبا و ناپسند دانست و خاطرنشان کرد: از مدیران و مسئولین استان مجدانه درخواست دارم که سریع‌تر تکلیف این شرکت‌ها را روشن کنند.
وی سرمایه اصلی استان کرمان را نیروی انسانی آن برشمرد و افزود: استان کرمان نیروهای متخصص، متعهد، کاردان، شایسته و تحصیل‌کرده زیادی دارد که متأسفانه نیروی بیکار استان کرمان زیاد است و اکنون صدای خانواده‌ها در شهرستان‌ها بلند شده و به فرمانداری‌ها و نمایندگان مجلس مراجعه می‌کنند تا تدابیری برای برطرف کردن مشکل بیکاری جوانان آن‌ها اندیشیده شود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نیازمند تغییر رویکرد مدیران استان به این موضوع هستیم، چون این شرکت‌ها از منابع و امکانات استان کرمان استفاده می‌کنند، اما مالیات و عوارض خود را به حساب تهران واریز می‌کنند.
وی از سرخوردگی جوانان استان کرمان سخن به میان آورد و تصریح کرد: در همه نقاط کشور شرایط استفاده از نیروی بومی تعریف شده است.
حسن‌پور از تعداد زیاد نیروهای کار غیربومی در استان کرمان خبر داد و گفت: این موضوع، استان کرمان را دچار مشکل کرده است و در آینده قطعاً این موضوع به یک بحران کارگری تبدیل خواهد شد.
وی تصریح کرد: متأسفانه فقط در حوزه شهرستان سیرجان بیش از ۲۰۰۰ نیروی غیربومی، غیراستان کرمانی وجود دارد و بنده به‌عنوان نماینده مردم، تذکرات لازم را به مسئولان مربوطه داده‌ام، اما آنچه به جایی نرسد، فریاد است و فریاد.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این موضوع را به معاون سیاسی امنیتی استانداری و فرماندار متذکر شده‌ام، اما تاکنون هیچ اقدام عملی از سوی معاون سیاسی استاندار و فرماندار سیرجان صورت نپذیرفته است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.